Skocz do zawartości
Forum

Jak rozpoznać jaskrę?


Gość kajetan00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 60 lat. Od pewnego czasu mam jaskrę. Jest to groźna choroba oczu. Wykryto ją u mnie podczas rutynowego badania wzroku. Przez długi czas nie odczuwałam żadnych symptomów choroby oka. Objawy jaskry pojawiły się kilka miesięcy temu. Po pierwsze źle widziałam, szczególnie samochody jadące obok. Po drugie odczuwałam światłowstręt. Po trzecie często łzawiły mi oczy. W moim przypadku przyczyną jaskry było ciśnienie, które w oku nie miało ujścia. Ciśnienie wzrastało, zatem dochodziło u mnie do uszkodzenia nerwu wzrokowego. Przez wiele lat uważano, że jest to podstawowa przyczyna jaskry. Leczenie jaskry polega na tym, że przyjmuję leki. Na szczęście mój stan nie pogarsza się. Słyszałam, że chorobie oczu mogą towarzyszyć wymioty, zaburzenia pracy serca, silny brzuch burza, ból głowy, zlokalizowany nad łukiem brwiowym i promieniują. Z takimi objawami pacjent może trafić nawet do szpitala. Ja się bardzo cieszę, że choroba u mnie nie rozwinęła się do takiego stopnia. Na szczęscie w odpowiednim momencie poszłam na badania.

Odnośnik do komentarza

U mnie stwierdzono jaskrę zamykającego się kąta przesączania. Półtora tygodnia temu poddałem się irydotomii
prawego oka. Po tym zabiegu czuję sie fatalnie. Oko lekko boli i w polu widzenia wraz z ruchem powiek przesuwa mi się coś jakby cień, firanka. Byłem u okulisty prowadzącego bo myślałem, że może coś z siatkówką, ale to wykluczył. Nie wiem, czy z tym cieniem już zostanę na zawsze, czy mi to zniknie. Teraz żałuję, że dałem sobie zrobić ta irydotomię. cień

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zabieg Irydotomii, jak każda procedura medyczna niesie za sobą ryzyko wystąpienia powikłań. Jeśli lekarz prowadzący znający pełną historię choroby oraz mający możliwość zbadania nie stwierdził żadnych nieprawidłowości to tym trudniej jest znaleźć przyczynę dolegliwości w ramach porady internetowej. Być może ponowna wizyta u okulisty przybliży do postawienia właściwego rozpoznania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...