Skocz do zawartości
Forum

Bóle głowy a alergia


Rekomendowane odpowiedzi

Mam alergie na salicylany. Zjedzenie banana czy kiwi lub czegoś mocno konserwowanego powoduje u mnie potworny ból głowy a nawet wymioty. Trwa to nawet kilka godzin Samopoczucie potworne , branie jakiegokolwiek środka przeciwbólowego wywołuje reakcje alergiczna w postaci wysypki wiec odpada. Trzeba przetrwać ten czas a najlepiej unikać przetworzonego jedzenia i pryskanych owoców.

Odnośnik do komentarza

anila
Mam alergie na salicylany. Zjedzenie banana czy kiwi lub czegoś mocno konserwowanego powoduje u mnie potworny ból głowy a nawet wymioty. Trwa to nawet kilka godzin Samopoczucie potworne , branie jakiegokolwiek środka przeciwbólowego wywołuje reakcje alergiczna w postaci wysypki wiec odpada. Trzeba przetrwać ten czas a najlepiej unikać przetworzonego jedzenia i pryskanych owoców.

czy mogłabyś mi napisać cos wiecej o swoich objawach ?? jakie u Ciebie wystepuja, oprocz tych co napisałaś . też mam alergie na salicylany, chciałabym posłuchac opini kogoś innego bo google w moim przypadku jest złym doradca i wyszukuje sobie chorób :(

Odnośnik do komentarza

Byłam ze swoim problemem u alergologa , zalecenie:lista produktów żywnościowych w których jest najwięcej salicylanów oraz leków z tym składnikiem-unikać.
Po zjedzeniu aspiryny ( apap, pyralgina, ibuprom itp.) w krótkim czasie wystepuje u mnie wysypka na tułowiu i plecach utrzymujaca sie ok 2 dni , nie swedzi ale czuje sie ogolnie rozbita. Po zjedzeniu czegos mocno przetworzonego np. konserwa rybna, majonez , jedzenie z KFC , coś co w swoim składzie ma glutaminom sodu, po chwili ,czasem po kilku godzinach mam meczące bóle głowy a czasem wymioty. Czuje się okropnie nie do życia. Polecam zrobić gastroskopie przy której wykryto mi bakterie helikobakter i nadzerki. Teraz jestem na diecie lekkostrawnej i praktycznie od 5 m-cy nie mam boli głowy no chyba , ze zjem coś zakazanego.

Odnośnik do komentarza

anila
Byłam ze swoim problemem u alergologa , zalecenie:lista produktów żywnościowych w których jest najwięcej salicylanów oraz leków z tym składnikiem-unikać.
Po zjedzeniu aspiryny ( apap, pyralgina, ibuprom itp.) w krótkim czasie wystepuje u mnie wysypka na tułowiu i plecach utrzymujaca sie ok 2 dni , nie swedzi ale czuje sie ogolnie rozbita. Po zjedzeniu czegos mocno przetworzonego np. konserwa rybna, majonez , jedzenie z KFC , coś co w swoim składzie ma glutaminom sodu, po chwili ,czasem po kilku godzinach mam meczące bóle głowy a czasem wymioty. Czuje się okropnie nie do życia. Polecam zrobić gastroskopie przy której wykryto mi bakterie helikobakter i nadzerki. Teraz jestem na diecie lekkostrawnej i praktycznie od 5 m-cy nie mam boli głowy no chyba , ze zjem coś zakazanego.

przepraszam, ze nie odzywałam sie tyle czasu ale miałam problemy z internetem.

opisze Ci moja sytuacje od poczatku :)
moje problemy ze zdrowiem zaczeły sie w kwietniu 2013r. na poczatku zaczełam odczuwac ból w okolicy śledziony, po jakims czasie rozchodził sie na całe nadbrzusze, miałam uczucie tz. balona, leczyłam sie gavisconem ipt. lekami na wzdecia. pózniej ból zaczoł przenosic sie na przełyk do tego doszło częste kołatanie serca, duszności, nie pokój i uczucie takiej guli w przełyku. myślałam, ze to jakis zawał i pojechałam do szpitala, zrobili mi badania krwi, ekg, prześwietlenie płuc wszystko w porzadku, odesłali do domu. po jakims czasie pojechałam do kraju ( bo w obecnej chwili mieszkam w uk!) zrobiłam sobie na własna reke dokładne badania krwi (ob, morfologia,tarczyca,cukier,próby wątrobowe) usg brzucha wszystko w porzadku. przy badaniu kału wyszła helicobakter ale dostałam antybiotyki. lekarze rozłożyli rece :( ból w klatce piersiowej nie ustepuje od stycznia tego roku zaczełam odczuwać mrowienie w nogach, strasznie zaczeła mnie swedziec skóra głowy, wieczorami miewam dzine drgawki ciała, efekt zatkanych uszu. zaczełam łykac potas i magnez. zwalałam wine na hormony wiec zrezygnowałam z antykoncepcji. mój stan sie nie poprawia. czesto mam tez wzdęcia albo burczenie w brzuchu, uczucie przelewania płynów, niestrawnoć, czasami dziwny posmak w ustach. rozdrażnienie prawie cały czas. lekarz mi nie pomaga wiec wyszukuje sobie porad w internecie, niestety z marnym skutkiem bo wyszukuje sobie najgorsze choraby :( z poczatku myslałm, ze to nerwica ale zaczełam pic melise i brałam ziołowe tabletki uspokajajace ale znikał tylko niepokój i kołatanie serca reszta bez zmian wiec odstawiłam.
no wiec zaczełam sobie kojarzyc, ze z 10 lat temu miałam stwierdzona alergie na salicany, po polopirynie s dwa razy lerzałam w szpitalu bo szyja mi spuchła ale to było 10 lat temu, brałam wtedy tabletki i stosowałam diete po pierwszej ciaży objawy mi sie nie pojawiły a po drugiej wogóle odstawiłam diete i jadłam wszystko, teraz mi sie nasuwa pytanie czy to wszystko nie wróciło do mnie z dwojana siła???? możliwe? dodam ze nie mam zadnych wysypek a skóra swedzi mnie tylka na głowie :P
czekam na badanie gastroskopii i ponowne testy krwii na alergeny ale do tego czasu zwariuje z moimi objawami :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...