Skocz do zawartości
Forum

Krwotoki z nosa


Rekomendowane odpowiedzi

Gość glados0101

Witam,
mam 20 lat, ważę 65kg. Od dłuższego czasu borykam się z problemem krwawienia z nosa objawiający się już 3 lata, głównie w okresie letnim gdy wystawiam organizm na wysokie temperatury i spory wysiłek fizyczny.
Byłem z tym u lekarza przy pierwszych objawach. Zlecił mi badanie krwi, które nic poważnego nie wykazało, więc diagnoza padła na pękające naczynka krwionośne, które z czasem powinny się zregenerować. Pomagałem sobie je leczyć przepisanym przez lekarza sprayem do nosa, ale niestety z mizernym skutkiem.

Jak już wyżej napisałem, krwawienie z nosa występuje głównie w okresie letnim, gdy jest gorąco i gdy wystawiam organizm na duże różnice temperatur, często po wysiłku fizycznym gdy odpoczywam. Ilość krwi którą tracę podczas takiego krwawienia zależy od wcześniej wypitych płynów, ale najczęściej krew leci kropelkami w odstępach co pół sekundy i ustępuje od 1 do 3 minut.
Prowadzę zbyt nieaktywny możnaby rzec tryb życia, gdyż całe dnie spędzam przy komputerze, a wysiłek fizyczny jest sporadyczny, odżywiam się też nie najlepiej- czipsy, cola itp., ale czy to ma jakiś związek z moimi dolegliwościami? Wszak w okresie letnim spędzam czas bardzo aktywnie, a właśnie wtedy nasilają się te objawy.

Dzisiaj mamy marzec i właśnie przed chwilą miałem krwotok z nosa. Zupełnie bez przyczyny. Siedze sobie spokojnie, a tu zaczyna mi lecieć strumieniem... (ostatnim razem to się zdarzyło w sierpniu). Przedtem wykonałem jakieś proste ćwiczenia fizyczne, bo siedzę już od tygodnia praktycznie w bezruchu.

Bardzo proszę o poważne porady.

Odnośnik do komentarza
Gość glados0101

Badania wykonywane były dosłownie wszystkie możliwe z tego zakresu dolegliwości (nie pamiętam dokładnie co to było, ale testy na krzepliwość krwi, jakieś stężenia czegośtam itd)

Warto dodać, że przy pierwszych objawach brałem izotek (lek na trądzik), który bardzo wysusza skórę. Już od dawna go nie biore, a krwawienie z nosa nie ustępuje.

Odnośnik do komentarza

Mnie też się zdarzają od kilku lat krwotoki z nosa i również bez istotnej przyczyny i z różną częstotliwością i w różnych porach dnia. Krzepliwość ok, żylaki w nosie wykluczone. Mam katar sienny i być może to osłabia naczynia krwionośne. 8 mies temu laryngolog zalecił mi branie przez 2 tyg 3 razy dziennie po 2 tab Rutinoscorbinu. Od tego czasu tylko raz zdarzyło mi się niezbyt obfite krwawienie, ponowiłam kurację i na razie mam spokój

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...