Skocz do zawartości
Forum

Domowy test na kandydozę


Gość MałaMi2014

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MałaMi2014

Parę dni temu znalazłam w Internecie domowy test na wykrycie kandydozy. Polegał on na tym, aby po przebudzeniu napluć do szklanki wody i obserwować co się będzie z tym działo. Jestem pewna na 99% ,że mogę chorować na kandydoze : jednymi z objawów jest chociażby utrata masy ciała, częste oddawanie sporej ilości moczu, zaparcia i straszne wręcz zapotrzebowanie na słodycze (cukier) + mleko/ser/jogurty.

Wczoraj rano będąc na czczo i dziś także, wykonałam właśnie takowych test. Zauważyłam na początku, że moja ślina jest dość gęstą wydzieliną, od razu pojawiły się takie "nitki", które po woli zaczęły opadać na dno szklanki, a po około 10-15 minutach z tej oto śliny na dnie szklanki, zrobił się z niej taki "puch", przypominało to taką mgiełkę.
Czy to świadczy o tym, że faktycznie mam tą kandydozę?

Odnośnik do komentarza

tylko weź pod uwagę to, że ślina po przebudzeniu zawsze jest gęściejsza i jako taka będzie zawsze opadać na dno, dopiero po pewnym czasie się rozpuści...
To jest fragment prezentacji z Pomorskiego Zakładu Chemii Medycznej na Uniwersytecie medycznym.
Ślina pochodząca ze ślinianek przyusznych i językowych (ok. 26% objętości całkowitej) produkowana przez komórki surowicze.
 jest bardziej wodnista,
 lekka i
 przejrzysta
Wydzielina pochodząca ze ślinianek podniebiennych i nasady języka
(69%) jest
 gęsta
 śluzowa i
 lepka.

Po drugie znalazłam coś pseudomedycznego o tym teście i nawet tam pisze, że to test orientacyjny a nie diagnostyczny

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...