Skocz do zawartości
Forum

Torbiel szyszynki i tachykardia


Gość marlenaala

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marlenaala

Witam, mam 24 lata, do tej pory leczyłam sie tylko na anemię i migrenę. Lekarz rodzinny skierowal mnie do kardiologa i neurologa. KArdiolog usłyszal szmery na sercu, z ekg nic nie wyszlo,z echo równiez nic nie nwyszlo. Wczoraj otrzymałam wyniki z Holtera EKG, wykazał 10 pojedynczych przedwczesnych pobudzen nadkomorowych i 25 tachykardii. lecz kardiolog stwierdzil ze nie szukał by przyczyn mojej choroby u kardiologa. . Neurolog skierowal mnie na rezonans mozgu i pnia mozgu. tydzien temu odebralam wyniki i nic nie rozumiem :

MR głowy bez kontrastu. Badanie w trzech projekcjach w obrazach t1, t2 - zależnych, w sekwencjach FSE, DWI, Flair.
Torbiel Szyszynki o wym. 9,3mm x 9,5mm.
W istocie białej około rogów potylicznych komór bocznych oraz wysoko na sklepistości podkorowo w lewej półkuli mózgu widoczne sa drobne patologiczne ogniska o max. wym. ok. 3-4mm, o wysokim sygnale w obrazach Flair/t2, t2-zależnych, bez cech restrykcji dyfuzji- niespecyficzne, charakter naczyniopochodny? w różnicowaniu demielinizacyjny (szeroko pojety). poza tym w mózgu i móżdzku bez uchwytnej patologii ogniskowej, sygnał istoty białej i szarej bez zmian. Bez cech zaburzen swobodnej dyfuzji w mózgowiu,
Ciało modzelowate odpowiedniej szerokosci bez ognisk o odmiennym sygnale. Ukłąd komorowy nieprzemieszczony, komory boczne symetryczne nieposzerzone.

Bardzo proszę o pomoc, o ewentualne wyjasnienie mi tego. Moj neurolog Teraz kaze mi czekac na kolejny MRI za rok. Planuję jutro zrobic wyniki jonogramu. moze to tez sie przyda
Czekam na odpoiwiedz jesli nie tu to na marlena_krawczyk89@wp.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...