Skocz do zawartości
Forum

Czy marka pasty ma znaczenie?


Gość ząbb

Rekomendowane odpowiedzi

nie powiedziałabym, że marka ma znaczenie, ale przeciętny czlowiek nie zna się na dobrym składzie pasty i wtedy może się kierować markami, które są uważane za dobre. Ja np. widziałam ogromną różnicę jak porzuciłam blendamed na korzyść Blanx, a potem pani doktor z Bamedu poleciła mi spróbować Lacalut na moje wrazliwe dziąsła i przy tej paście zostałam - idealnie jest do mnie dobrana

Odnośnik do komentarza

jak dla mnie ma znaczenie - i podobnie jak przedmowca bardzo cenie sobie Lacalut. Do tego zrobiłam usuwanie kamienia i piaskowanie w Dental Services w krakowie i ząbki utrzymują ładny kolor o ile dobrze o nie dbam

Odnośnik do komentarza
Gość Łukasz Gdańsk

markowe pasty często nie są zbyt dobre (tzn te najbardziej popularne), gdyż mają wysokie RDA (ścierność szkliwa) i mogą prowadzić do nadwrażliwości :/ ja znalazłem w necie pasty dla palaczy ROCS antytabak gdyż palę niestety i dla mnie są optymalne. Powiem tylko że są bez fluoru z magnezem, wapniem i fosforem. Dodatkowo Bromelina na wszelkie przebarwienia oraz ksylitol przeciwbakteryjnie. Polecam każdemu gdyż lekko wybielają i wzmacniają szkliwo :)

Odnośnik do komentarza
Gość Łukasz Gdańsk

Laurette, nie chodzi o to że złe ale pasta paście nie równa i nie ma chyba idealnej pasty na wszystko, najlepsze pasty to o niskim RDA, bez fluoru i bogate w składniki mineralne. Wiem tyle gdyż mój wujek jest stomatologiem :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...