Skocz do zawartości
Forum

Usuwanie kamienia nazębnego


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio moja pani stomatolog zaproponowala mi usuniecie kamienia.Chciałabym wiedzieć w jaki sposób sie to wykonuje,czy jest bolesny i ile kosztuje taki zabieg przykladowo? Jak długo widać efekty i czy trzeba to powtarzać jesli juz sie zacznie?

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

to zależy jaką metodą :) Bo jeśli będziesz mieć piaskowanie to, to nie boli ale jest nieprzyjemne. A polega na atakowaniu zębów, takim pyłkiem piaskowym im piasek jest drobniejszy tym lepiej.- efekt u mnie trzymał się 3 miesiące. Jeśli chodzi o skaling czyli usuwanie kamieni takim dłutkiem które wibruje mocno i chyba wydziela ultradźwięki ale pewności nie mam. No to jest strasznie nieprzyjemne i mnie osobiście bolało. Ale trzyma się to znacznie dłużej, tylko że mnie to bolało i strasznie nieprzyjemne uczucie jest.

Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true

Odnośnik do komentarza

Usuwanie kamienia to zabieg profilaktyczny, który najlepiej wykonywać 2 razy w ciągu roku. Chroni to bowiem przed paradontozą.

Kamień nazębny, to nic innego jak niedoczyszczone resztki pokarmowe, utwardzone pod wpływem substancji mineralnych ze śliny. Kamień można usunąć tylko w gabinecie stomatologicznym, przy użyciu ultradźwięków, tzw. skalera. Odbywa się to w następujący sposób: lekarz prowadzi końcówkę skalera wzdłuż zęba i pod wpływem wody zostają rozkruszone złogi.

Raz do roku zabieg usunięcia kamienia nazębnego można wykonać w ramach NFZ. Jest to zabieg darmowy. Natomiast prywatnie ceny wahają się w granicach 100-200 zł.

Odnośnik do komentarza

Korzystałam z usuwania kamienia w ramach ubezpieczenia, ale odradzam, ponieważ zabieg był przeprowadzony bardzo szybko i po nim miałam bardzo szorstko w buzi. Niestety usuwanie kamienia przy okazji przez stomatologa również bardzo często nie było, aż tak skuteczne jak ostatnio kiedy postanowiłam się specjalnie na ten zabieg umówić. Poszłam do gabinetu na podedworze 20 w krakowie i mogę polecić to miejsce. Miałam 45 min czyszczone zęby, a Gabinet chyba nazywał się profilactica.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...