Skocz do zawartości
Forum

Pasta na bolące zęby i dziąsła


Gość księżniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie cierpisz na nadwrażliwość zębiny - zębów - to reakcja bólowa, której pacjent doświadcza na skutek podrażnienia nerwu zęba z zewnątrz, np. podczas jedzenia, picia, zabiegów dentystycznych, czy nawet czasem są to samoistne dolegliwości.

Należy myć zęby nawet mimo bólu używając szczotki z miękkim włosiem i stosując tzw. technikę wymiatania - mycia zębów od dziąsła do zęba; można stosować szczoteczkę elektryczną, która jednocześnie masuje dziąsła.

Przy nadwrażliwości polecane są pasty i płyny do płukania zawierające fluor lub wapń, gdyż działają one kojąco. Jeśli przez dłuższy czas nie będzie poprawy, warto zgłosić się do stomatologa na kontrolę.

Odnośnik do komentarza

Sama ajona mi wiele dała - poprawiła barwę, wyeliminowała problemy z dziąsłami. Docelowo można uzyskać fajną zmianę samym rozsądnym szczotkowaniem, tylko nie oczekujcie, że aż do takich zmian dojdzie z dnia na dzień. Jednak wymagają one czasu.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam - dobre szczotkowanie robi sporą różnicę i rzeczywiście poprawia stan zębów, przy czym jednak wiadomo, że efekty nie pojawiają się od razu. U mnie należało na nie poczekać, jednak docelowo zmiana była zdecydowana i znacząca.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak. Zwracajcie uwagę na podstawy, na systematyczność i wtedy właśnie te zęby do zdrowia powinny powrócić, ale wszystko wymaga też czasu. Doprowadzenie naszych zębów do normalności trochę trwało, w tym momencie wygląda to optymalnie.

Odnośnik do komentarza

Systematyczność i ajona. Wtedy powinno być dużo lepiej, z czasem doprowadzicie zęby do normalności i powinno iść w dobrym kierunku. Dojście z moimi zębami do tego co mam trwało, ale zrobiłam to po prostu normalną pielęgnacją. Wystarczyło.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...