Skocz do zawartości
Forum

Jak usunąć wadę zgryzu i czy usuwać zęby?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam ogromny dylemat. Posiadam niewielką wadę zgryzu, mianowicie wszystkie zęby schodzą mi do środka. Ortodontka powiedziała, że nie muszę nosić aparatu, ale w przyszłości zęby będą się ścierać. Dlatego też uznałam, iż lepiej założyć teraz. Problem w tym, że kazano mi pozbyć się wszystkich ósemek, które jeszcze mi nie wyszły. Czy to konieczne? Boję się, ponieważ nie mam jeszcze tych zębów i mają mi wycinać ze szczęki. Czy noszenie aparatu bez usunięcia pójdzie na marne ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość NastkaMi

Ósemki przy wyrzynaniu mogą stłoczyć zęby, które już są w łuku zębowym, dlatego warto pozbyć się ich wcześniej, przed leczeniem ortodontycznym.
Jeśli zęby schodzą do środka, to znaczy, że język źle pracuje i wada zgryzu może się powiększyć, radzę udać się do logopedy.

Odnośnik do komentarza
Gość miniminimala

Spradź czy ortodontka ma skończoną specjalizacje z ortodoncji, żeby nie okazało sie że leczy cie dentystka po kursie. Sprawdzisz na stronie Centralnego Rejestru lekarzy RP, chwilke to zajmuje i nic sie nie placi

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.03.2017 o 02:08, Gość m...l napisał:

Dzień dobry. Mam ogromny dylemat. Posiadam niewielką wadę zgryzu, mianowicie wszystkie zęby schodzą mi do środka. Ortodontka powiedziała, że nie muszę nosić aparatu, ale w przyszłości zęby będą się ścierać. Dlatego też uznałam, iż lepiej założyć teraz. Problem w tym, że kazano mi pozbyć się wszystkich ósemek, które jeszcze mi nie wyszły. Czy to konieczne? Boję się, ponieważ nie mam jeszcze tych zębów i mają mi wycinać ze szczęki. Czy noszenie aparatu bez usunięcia pójdzie na marne ? Pozdrawiam http://www.ortodontatorun.pl/wiecej-o-ortodoncji/

Lepiej usunąć, bo ósemki często rosną krzywo i mogą zepsuć cały efekt ?

Odnośnik do komentarza
Gość Jacek Placek Pan Kracek
W dniu 20.03.2017 o 23:30, Gość NastkaMi napisał:

Ósemki przy wyrzynaniu mogą stłoczyć zęby, które już są w łuku zębowym, dlatego warto pozbyć się ich wcześniej, przed leczeniem ortodontycznym. http://www.dentysta-torun.eu/ligatury-ortodontyczne/
Jeśli zęby schodzą do środka, to znaczy, że język źle pracuje i wada zgryzu może się powiększyć, radzę udać się do logopedy.

Ósemki to wredne zęby...

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem zdrowych zębów nie warto usuwać, chyba że ósemki. Teraz są metody, aby tego uniknąć. Polecam wybrać dobrego ortodontę, który zastanowi się trzy razy, co zrobić, aby nie usuwać Ci zdrowych zębów. Ja mogę polecić dr Krakowiak z Rock Your Smile - Warszawa. Świetny ortodonta! 

Odnośnik do komentarza

W Warszawie najlepszym wyborem jest moim zdaniem Rock Your Smile. Mają przede wszystkim kompetentnych i doświadczonych lekarzy, leczą z wykorzystaniem najnowszych metod i aparatów. Sama jestem ich pacjentką i mogę naprawdę wysoko ocenić progres w moim leczeniu ? To już moje drugie podejście do aparatu, więc mam porównanie ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...