Skocz do zawartości
Forum

Ból zębów po założeniu koron


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o poradę.
Lekarka zrobiła mi 6 koron pełnoceramicznych u góry C I2 I1 I1 I2 C, natomiast na dole licówki na I2 I1 I1 I2 .
Wszystkie zęby bolały przy opracowaniu po zaprzestaniu działania znieczuleń i po założeniu tymczasowych koron; były nadwrażliwe na temperaturę. Po wykonaniu całej pracy nadwrażliwość na temperaturę zniknęła, z licówkami też nie ma problemu, natomiast problemy są z zębami / koronami u góry, gdzie zęby bolą przy nagryzaniu, szczególnie jedynki lub tylko jedynki, nie potrafię na 100% ocenić. Staram się więc jeść tylko miękkie rzeczy lub gryźć jakoś naokoło. Lekarzowi problem zgłosiłem na wizycie, opisałem, dowiedziałem się w odpowiedzi, że takie rzeczy się zdarzają i że trzeba przeczekać. Z lekarskich wpisów w Internecie wiem, że takiego bólu pod koronami nie powinno być absolutnie, a jeżeli jest, to jest to błąd w sztuce ogólnie mówiąc.
Co powinienem zrobić w takiej sytuacji? Jak długo ewentualnie czekać? I czy jest sens, żeby czekać, czy też działać natychmiast?
Zamierzam zrobić konsultację u fachowca wraz z doprowadzeniem sytuacji do normy na koszt firmy / lekarki, która wykonała tą pracę. Czy z tematem nie zwlekać, bo lepiej nie będzie, czy jednak to się może uspokoić, a jeżeli tak to jak długo czekać?
Z dodatkowych informacji: pod wykonywane prace protetyczne nie były robione żadne prześwietlenia, zęby były zdrowe, tzn nie były nigdy wcześniej leczone kanałowo, nie bolały. Okresowo występowała na przednich zębach nadrażliwość na temperaturę, która przemijała równie szybko, jak się pojawiała; stosowałem wtedy pasty do zębów wrażliwych i było ok.
Zaznaczę, że z wykonaną pracą protetyczną, lekarka dokonała zmiany w zgryzie poprzez "przesunięcie" zębów górnych do przodu i zrównanie ich z wystającymi kłami.
Będę wdzięczny za wszelkie, ale zarazem konkretne porady.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witaj, przepraszam, że tak późno odpowiadam, ale byłem zajęty. Żeby zrobione są nadal nadwrażliwe na chłodniejsze plyny oraz np przy oddychaniu / zasysaniu powietrza przez usta. Być może nie dotyczy to wszystkich zębów, ale np 2ch 3ch, a daje efekt, że bolą wszystkie bardziej lub mniej przy opisanych sytuacjach. Sprawę oddaję do adwokatal, bo niestety, ale firma krakowska, gdzie to robiłem, nie odpowiada na maila i unika odpowiedzialności.
Pozdrawiam i daj znać co u Ciebie. Mam nadzieję, że jest lepiej?!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...