Skocz do zawartości
Forum

Czy leczenie kanałowe może boleć pomimo znieczulenia?


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie kanałowie leczenie, mam pytanie czy będzie bolec mimo znieczulenia. Przy wyrwyaniu zęba z podwójnym znieczuleniem umieram z bólu ale w przypadku usiwania próchnicy i zakładania plomby nie czuje żadnego bólu.

Odnośnik do komentarza
Gość MercyMercy

Może boleć. Wszystko zależy od tego jakie to znieczulenie jest. Najmocniejsze jest to dawany w odnogę nerwu trójdzielnego - czyli w miejsce gdzie łączą się szczęki. Wtedy masz znieczuloną połowę głowy. Czasami zdarza się tak, że ząb który teoretycznie ma 2 kanały, będzie miał 3 ukryty, który się nie zatruje. Wtedy będzie boleć. Ale spokojnie. Nie nastawiaj się że od razu będzie bardzo boleć.

Odnośnik do komentarza

Uprzedź stomatologa i umów się z nim przed zabiegiem, że poda Ci mocniejsze znieczulenie i ewentualnie dołoży w trakcie zabiegu gdyby bolało. Ja tak zrobiłam i było praktycznie bezboleśnie. Miałam opracowane 3 kanały, w trakcie robiono mi też rtg zęba żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. Jak puściło znieczulenie wzięłam tylko 1 tabl. przeciwbólową, następnego dnia było już ok.
Poszukaj dobrego stomatologa i nie nastawiaj się na ból. Będzie dobrze!

Dobry lekarz, stomatolog to tylko zawód czy pasja i powołanie?

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.03.2016 o 11:20, Gość MercyMercy napisał:

Może boleć. Wszystko zależy od tego jakie to znieczulenie jest. Najmocniejsze jest to dawany w odnogę nerwu trójdzielnego - czyli w miejsce gdzie łączą się szczęki. Wtedy masz znieczuloną połowę głowy. Czasami zdarza się tak, że ząb który teoretycznie ma 2 kanały, będzie miał 3 ukryty, który się nie zatruje. Wtedy będzie boleć. Ale spokojnie. Nie nastawiaj się że od razu będzie bardzo boleć. http://implantytorun.pl/czy-wszczepienie-implantu-jest-lepsze-od-leczenia-kanalowego/

Zwykle stomatolodzy są przygotowani na każdą ewentualność, zawsze można w sedacji

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...