Skocz do zawartości
Forum

Czy niemycie zębów może być niebezpieczne?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio przeminęło mi przed oczami, że mycie zębów zaraz po jedzeniu jest szkodliwe, ze względu na bardzo niskie pH w ustach. Przez co szczotkując zęby osłabiamy szkliwo.
Należy odczekać co najmniej 30minut, bądź przepłukać usta wodą/ wziąć gumę do żucia bez cukru, by szybciej przywrócić prawidłowy poziom kwasowości.

Zastanawiam się jak to jest przed spaniem. Chodzę na siłownie, dbam o siebie. Często z powodu nauki, nie mam czasu jeść wcześniej, niż zaraz przed spaniem. I tu pojawia się moje pytanie, czy nie lepiej po prostu użyć nici do zębów, po posiłku, i przepłukać usta czystą wodą?

Odnośnik do komentarza

Przeraża mnie to co piszesz. Mozesz stracić przez to zęby, na pewno zresztą masz już kilka popsutych... Poza tym podejrzewam,że zapach z Twojej jamy ustnej nie jest zbyt przyjemny. Pieczenie dziąseł moze byc objawem zapalenia jamy ustnej. Jesli zależy Ci na naturalnych składnikach to poczytaj sobie o paście sulphodent.

Odnośnik do komentarza
Gość Edward 5585

Ja powiem coś jeszcze mniej popularnego, ale co tam!;-)

To "pieprzenie w bambosz"! Ja mam 41 lat od 20 nie używam szczotki i pasty! Przed pójściem spać dokładnie płuczę usta zwykłą wodą (cukry się w niej rozpuszczają) Mam wszystkie zęby swoje! Fakt, kilka naprawianych.....ale swoje!

Odnośnik do komentarza

Trzeba myć, nawet jeśli nie niebezpieczne to po prostu niehigieniczne/problematyczne i z czasem można się nabawić sporych kłopotów. Jeśli nie odpowiadają ci te sklepowe pasty warto poszukać alternatyw naturalnych np. bambusowe szczoteczki czy pasty eko. Tak samo warto chodzić do dentysty regularnie, polecam najlepszych według mnie Elektoralna.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...