Skocz do zawartości
Forum

Różnice pomiędzy szczoteczką elektryczną a soniczną


Gość g...m

Rekomendowane odpowiedzi

Szczoteczki soniczne są w porównaniu do elektrycznych:
- mniejsze
- praktyczniejsze
- skonstruowane do potrzeb osób często podróżujących
Często pada stwierdzenie, że szczoteczka soniczna, to miniaturowa wersja elektrycznej. Co do zasady działania i funkcyjności jest ona podobna.
Ja nie ukrywam, że używam szczoteczki sonicznej tylko w czasie wyjazdów służbowych lub generalnie w trasie. Szczoteczka elektryczna zostaje w domu i czeka na mój powrót.

Odnośnik do komentarza

Zobacz opis w wiki: To wersja szczoteczki elektrycznej, od której różni się większą częstotliwością drgań oraz zmodyfikowanym sposobem wibracji (wymiatająco-pulsujący) znacznie bezpieczniejszym dla szkliwa zębów oraz ułatwiającym rozbijanie płytki nazębnej.

jednym słowem oprócz ruchów jak w szczoteczce elektrycznej dochodzą fale dźwiękowe. Pytanie jednak czy to działa lepiej niż elektryczna? Tego nie wiem. ale ceny niektórych nie zachęcają do sprawdzania CURAPROX, Hydrosonic szczoteczka soniczna CHS100. Jak wygląda efekt czyszczenia tego typu urządzeniem?

Odnośnik do komentarza

Hejka,
elektryczna to sie kreci, a soniczna - drga. Tutaj mozecie o niej dokladnie poczytac: https://www.shop-dent.pl/pl/p/SEYSSO-Gold-Black-ekskluzywna-szczoteczka-soniczna-do-zebow-NOWOSC/2645 - sama mam taka (dostalam na prezent) i bardzo, bardzo sobie ja chwale. Naprawde da sie nawet nia zeby wybielic - a myslalam, ze to niemozliwe w domu - a okazalo sie, ze jednak tak.

Odnośnik do komentarza

Szczoteczka elektryczna wykonuje ruchy rotacyjno pulsacyjne natomiast szczoteczka soniczna wykonuje ruchy wymiatające, które są bardziej zalecane przez stomatologów.
Polecam zapoznać się z informacjami zawartymi na stronie sklepu Estetic-Dent-Sklep.pl szczoteczki soniczne w którym robię zakupy gdyż bardzo fajnie opisane są zarówno szczoteczki soniczne ich zasady działania i rodzaje jak i szczoteczki elektryczne. Po tej lekturze na pewno każdy będzie wiedział jakie są różnice i co wybrać

Odnośnik do komentarza

Trochę różnic pomiędzy nimi jest, jednak mimo wszystko lepiej wybrać soniczną, bo jest delikatniejsza dla zebów i ogólnie trochę bardziej skuteczna. Swoją drogą, jeśli ktoś zastanawia się, jaka szczoteczka soniczna dla dzieci będzie najlepsza, to polecam Philips Sonicare - kupiłem dla mojego czteroletniego syna i teraz wręcz nie może się doczekać pory mycia zębów ?

Odnośnik do komentarza

Chyba nie ma co porównywać. Mój dentysta twierdzi, że każda szczoteczka będzie dobra, byleby była używana. ? Dla dziecka mam chyba elektryczną od oral-b i jest bardzo ok. Dla siebie mam soniczną, białą Haxe Polska i sprawdza się. 5 trybów pozwoliło mi wybrać swój ulubiony, najbardziej delikatny, bo mam niestety wrażliwe dziąsła, a tutaj znalazłam tryb delikatny nie rani mnie. Niektórzy nie potrzebują elektrycznej, czy sonicznej, jeżeli dobrze potrafią operować manualną.  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...