Skocz do zawartości
Forum

Czym zastąpić usunięty ząb?


Gość b...l

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwości są dwie- uzupełnienie zęba z użyciem implantu albo wykonanie mostu. Każda z metod ma swoje wady i zalety. Zastosowanie mostu jest koncepcją bardzo starą. Wykonanie mostu jest metodą bardzo szybką i metodą tańszą niż implantoprotetyka. Mosty protetyczne zaliczane są do stałych uzupełnień protetycznych, mających na celu zaopatrzenie luki bądź luk w łuku zębowym. Typowy most protetyczny składa się z koron protetycznych osadzonych na zębach filarowych (bądź implantach) połączonych z przęsłem lub przęsłami (zębami sztucznymi) zastępującymi brakujące zęby. Do wykonania mostu protetycznego konieczne jest oszlifowanie zębów filarowych, na których zostanie on osadzony (zacementowany). Zabieg jest zupełnie bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Leczenie implantologiczne polega na uzupełnieniu braków zębowych za pomocą prac protetycznych osadzonych na implantach (wszczepach) wprowadzonych w kość pacjenta (szczękę lub żuchwę) w miejscu utraconych zębów. Implant jest odpowiednikiem korzenia zęba i stanowi filar dla odbudowy protetycznej. Przed zabiegiem wszczepienia implantu należy wykonać badanie TK (tomografia komputerowa) danej okolicy w celu dokładniejszego i bezpieczniejszego dla pacjenta przeprowadzenia zabiegu. Wszczepienie implantu (część chirurgiczna polega na przygotowaniu łoża pod implant w kości wyrostka zębodołowego pacjenta oraz wprowadzeniu implantu. Precyzyjne wykonanie zabiegu zapewnia praca w powiększeniu oraz doskonały mikromotor implantologiczny NSK Surgic XT. Po wszczepieniu następuje etap wgajania implantu co wzmacnia jego stabilizację i powoduje nieodwracalne połączenie z organizmem pacjenta. Proces ten nazywa się osteointegracją. Implanty wykonane są z tytanu. Jest to materiał całkowicie biozgodny, a co za tym idzie organizm uznaje go za swoją integralną część . Współczynnik powodzenia w przyjęciu implantu wynosi aż 97%.

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.11.2015 o 13:55, Lek. dent. Janusz Serwiński napisał:

Możliwości są dwie- uzupełnienie zęba z użyciem implantu albo wykonanie mostu. Każda z metod ma swoje wady i zalety. Zastosowanie mostu jest koncepcją bardzo starą. Wykonanie mostu jest metodą bardzo szybką i metodą tańszą niż implantoprotetyka. Mosty protetyczne zaliczane są do stałych uzupełnień protetycznych, mających na celu zaopatrzenie luki bądź luk w łuku zębowym. Typowy most protetyczny składa się z koron protetycznych osadzonych na zębach filarowych (bądź implantach) połączonych z przęsłem lub przęsłami (zębami sztucznymi) zastępującymi brakujące zęby. Do wykonania mostu protetycznego konieczne jest oszlifowanie zębów filarowych, na których zostanie on osadzony (zacementowany). Zabieg jest zupełnie bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Leczenie implantologiczne polega na uzupełnieniu braków zębowych za pomocą prac protetycznych osadzonych na implantach (wszczepach) wprowadzonych w kość pacjenta (szczękę lub żuchwę) w miejscu utraconych zębów. Implant jest odpowiednikiem korzenia zęba i stanowi filar dla odbudowy protetycznej. Przed zabiegiem wszczepienia implantu należy wykonać badanie TK (tomografia komputerowa) danej okolicy w celu dokładniejszego i bezpieczniejszego dla pacjenta przeprowadzenia zabiegu. Wszczepienie implantu (część chirurgiczna polega na przygotowaniu łoża pod implant w kości wyrostka zębodołowego pacjenta oraz wprowadzeniu implantu. Precyzyjne wykonanie zabiegu zapewnia praca w powiększeniu oraz doskonały mikromotor implantologiczny NSK Surgic XT. https://edclinic.pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/ Po wszczepieniu następuje etap wgajania implantu co wzmacnia jego stabilizację i powoduje nieodwracalne połączenie z organizmem pacjenta. Proces ten nazywa się osteointegracją. Implanty wykonane są z tytanu. Jest to materiał całkowicie biozgodny, a co za tym idzie organizm uznaje go za swoją integralną część . Współczynnik powodzenia w przyjęciu implantu wynosi aż 97%.

Bardzo rzeczowa porada, dziękuję

Odnośnik do komentarza

Ja robiłam most i jestem bardzo zadowolona, na pewno jest to mniejszy koszt niż implant. Mój lekarz mi tak doradził, a jest implantologiem. Myśle, że taką decyzje warto skosnultować z dobrym, sprawdzony lekarzem. Polecam mojego doktora Pan Adam Balczyński, ja chodze do niego do kliniki dentystycznej na placu szczepańskim w Krakowie, Polecam!

Odnośnik do komentarza

W takim przypadku polecam Dental Fraternity. Według mnie to klinika od zadań specjalnych. Tez miałam podobny problem z trójką. Perfekcyjnie uzupełnili ubytek tak że nie ma śladu. Mają dobrych specjalistów którzy są na bieżąco z nowymi trendami i pracują na nowoczesnym sprzęcie. Ja leczę się u dr Perka pierwszorzędny stomatolog z super podejście i ogromną wiedzą. 

Odnośnik do komentarza

M.in. implantem. To chyba najbardziej sensowne rozwiązanie. Ale wszystko jest kwestią indywidualną, dlatego dobrze tu radzą - skonsultuj się ze specjalistą. W Warszawie mogę Ci polecić dra Jakubowskiego z tej kliniki http://dentsm.pl/ To chirurg i implantolog, więc zajmie się Tobą kompleksowo, a na pewno dobrze pokieruje Twoim leczeniem. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...