Skocz do zawartości
Forum

Ból zęba po ponownym leczeniu kanałowym


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Około 7 lat temu miałam leczenie kanałowe górnej szóstki. W marcu tego roku ząb zaczął pobolewać - podczas wizyty u stomatologa stwierdzono, ze kanaly byly zle wypelnione i zrobil sie stan zapalny. Mialam wiec ponowne leczenie kanalowe, usuniete cale wypelnienie i ponowne wypelnienie, wszystke opatrunki, a na koniec plomba (4 wizyty lacznie, ostatnia 15 maja br.). Od dwóch dni niestety bol znowu mi dokucza, jedynie przy nagryzaniu i dotykaniu tego zeba, ale bol bardzo silny.

Czy może to być ponownie złe wypełnienie kanałów? Czy możliwy jest jakieś zapalenie i wyleczenie tego np. poprzez tabletki (bez otwierania zęba)?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Pewnie kanał korzeniowy został tak osłabionypoprzez nadmiernie opracowanie go w środku , że obecnie jest wrażliwy Niestety nowoczesna szkodliwa "chemia" i zabiegi leczenia kanałowego jednowizytowe- nic niewarte . Nadmiernie poszerzony kanał korzeniowy zęba do tego mocno wypłukany kwasami i jest słaby i boli. Tak niszczą nasze zęby nową techniką.

Odnośnik do komentarza
Gość Marcin Myślenice

Po 7 latach okazało się. że źle wypełnione kanały i zaczęło boleć? Po 7 latach??? Nie jestem stomatologiem, ale jak dla minie laika bardzo dziwne... Swoją drogą wiem, że stomatolog potrafi bardzo narzekać na poprzednika a samemu też zawalić (piszesz, że nadal cię boli...) Współczuję, nie mniej wracając do własnych doświadczeń, w ostatnich dwóch latach zmieniłam 5 stomatologów (obecny Pan Filip Fedczyszyn jest piątym). Każdy (oprócz ostatniego) narzekał na poprzednika i tłumaczył co tamten robił źle a co on robi dobrze... A zęby jak bolały "okresowo" tak bolały. a mało tego ich liczba się zwiększała... Jak trafiłem do Pana Filipa, to było mi już wszystko jedno, kolega go polecił. ale ja i tak wiedziałem swoje... :-(, i pomyliłem się. nie narzekał na poprzedników, zdiagnozował po badaniach jakąś bakterię, która powodowała problemy z okostną czy jak to się tam zwie, a nie samymi zębami. Obecnie leczenie praktycznie prawie zakończone, ja po prawie 2 latach nie czuję bólu zębów...Więc może po prostu miałeś pecha jak ja wcześniej?

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.05.2016 o 20:56, Gość Marcin Myślenice napisał:

Po 7 latach okazało się. że źle wypełnione kanały i zaczęło boleć? Po 7 latach??? Nie jestem stomatologiem, ale jak dla minie laika bardzo dziwne... Swoją drogą wiem, że stomatolog potrafi bardzo narzekać na poprzednika a samemu też zawalić (piszesz, że nadal cię boli...) Współczuję, nie mniej wracając do własnych doświadczeń, w ostatnich dwóch latach zmieniłam 5 stomatologów (obecny http://implantytorun.pl/czy-wszczepienie-implantu-jest-lepsze-od-leczenia-kanalowego/  jest piątym). Każdy (oprócz ostatniego) narzekał na poprzednika i tłumaczył co tamten robił źle a co on robi dobrze... A zęby jak bolały "okresowo" tak bolały. a mało tego ich liczba się zwiększała... Jak trafiłem do Pana Filipa, to było mi już wszystko jedno, kolega go polecił. ale ja i tak wiedziałem swoje... :-(, i pomyliłem się. nie narzekał na poprzedników, zdiagnozował po badaniach jakąś bakterię, która powodowała problemy z okostną czy jak to się tam zwie, a nie samymi zębami. Obecnie leczenie praktycznie prawie zakończone, ja po prawie 2 latach nie czuję bólu zębów...Więc może po prostu miałeś pecha jak ja wcześniej?

Ja też długo szukałem najlepszego stomatologa, ale było warto

Odnośnik do komentarza
Gość Take on me
W dniu 27.06.2015 o 16:12, bodzio0877 napisał:

Pewnie kanał korzeniowy został tak osłabionypoprzez nadmiernie opracowanie go w środku , że obecnie jest wrażliwy Niestety nowoczesna szkodliwa "chemia" i zabiegi leczenia kanałowego jednowizytowe- nic niewarte . Nadmiernie poszerzony kanał korzeniowy zęba do tego mocno wypłukany kwasami i jest słaby i boli. Tak niszczą nasze zęby nową techniką.

acha

Odnośnik do komentarza

Dlatego tak ważne jest aby wybrać odpowiedniego specjalistę do leczenia kanałowego. Ja osobiście mogę polecić stomatologów z grupy Lux Med w Krakowie. Chodzę do nich już od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...