Skocz do zawartości
Forum

Krzywe zęby po aparacie


Gość niepewnasiebie66

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niepewnasiebie66

Miałam bardzo krzywy zgryz od zawsze. Niektóre zęby też nachodziły na siebie. Zaczęłam nosić stały aparat mając 16 lat, gdyż te noszone na noc (przez większość mojego dzieciństwa) nic nie pomogły. Nosiłam ten stały przez ponad 1,5 roku,Wydałam na to fortunę. Po zdjęciu było ok. zęby na górze były idealnie proste, na dole też, ale wszystkie się jeszcze nieco "ruszały" i poleciało mi "trochę" szkliwa przy zdejmowaniu...ale ok i tak się cieszyłam jak małe dziecko. Po zdjęciu stałego dostałam aparat na noc do noszenia przez 3 lata (z ustrojstwem do przesuwania co jakiś czas przez ortodontę). Ten na szczękę wypadał mi, więc dostałam nowy aparat w wyglądzie podobny do ochraniacza bokserskiego..Po 19 r.ż wyszły mi na raz 4 ósemki. Mimo iż miałam usuwane zęby pod aparat i mimo noszenia aparatu niestałego na żuchwie niektóre zęby ok 20 rż "powpadały na siebie". Są to zęby od kła do kła. Czemu tak się stało? Pani ortodontka chciała mi to palcem skorygować... ;/ Co mogę teraz z tym zrobić? Wygląd nie jest najgorszy ale jeden ząb najbardziej wychylony w kierunku wargi delikatnie uciska na dziąsło. Poza tym szkoda mi tego bólu i kasy na "taki" efekt

Odnośnik do komentarza
Gość niepewnasiebie66

To co piszesz to fakt. Na górze widzę minimalne, na prawde tycie skrzywienie, które widać dopiero z bardzo bliska. Takie coś mi odpowiada. Wiadomo że zęby moga się krzywić, a po 5 latach te na górze bardzo fajnie wyglądają.

zęby na dole zaś od kła do kła są wychylone w jedną i w drugą stronę (w tyły i w przód), bo brakło z 2-3 mm przestrzeni. Pewnie gdyby mi wyrwano jeszcze 1 ząb z dołu przed założeniem stałego aparatu miałabym dziurę/szparę między zębami.

Czuję mrowienie w dziąsle szczególnie gdy oprę brodę o dłoń. Co mogę z tym zrobić? Ja już się zastanawiam, czy nie lepiej by było palcem to wyrównać o ile nie jest za późno - minęło prawie 5 lat. Czy zostanie mi do wyboru jakiś częściowy stały aparat? To mrowienie nasila się od 1,5 roku.
Ten aparat na noc nie wyrównał w żaden sposób tych zębów. Akurat kilka miesięcy przed skończeniem noszenia tego na noc zęby powpadały na siebie, ale w między czasie właśnie :/ zmieniono mi model właśnie na żuchwę. Po skończeniu noszenia jeszcze chwiały mi się lekko zęby

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...