Skocz do zawartości
Forum

Czy to próchnica?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Chciałam zapytać czy próchnica jest trudna do zdiagnozowania? Byłam na początku grudnia u dentysty, ponieważ miałam wrażenie, że zaczyna mi się kruszyć jeden z ostatnich zębów. Dentysta uspokoił mnie, powiedział, że moje zęby są zdrowe i po prostu rośnie mi ósemka, która najprawdopodobniej nie ma miejsca żeby się pojawić, stąd pojawiają się bóle. Miałam się zgłosić ponownie, jeśli po dwóch miesiącach ząb dalej będzie bolał. Wraz z nadejściem stycznia bóle zaczęły ustawać, jednak ósemka się nie pojawiła. Z tego co mówił stomatolog jej wzrost mógł zostać przerwany i uaktywni się za jakiś czas lub wcale. Dzisiaj nad ranem znowu zaczął mnie boleć ten sam ząb, który wtedy się kruszył. Dzięki lusterku stomatologicznemu i powiększającemu zauważyłam, że z boku przy dziąśle jest jakieś niewielkie dość ciemne przebarwienie, ale nie jestem pewna czy jest to próchnica, ponieważ tylko ja ją widzę, a sprawdzały już trzy niezależne osoby. Do stomatologa udam się jutro, jednak niepokoi mnie, że bólowi zęba towarzyszy ból głowy, ucha i migdałków a przy okazji niczym nie da się tego bólu uśmierzyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...