Skocz do zawartości
Forum

Krzywe zęby


Gość ninkaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ninkaaaaa

Dzień Dobry.
Mam 34 lata i krzywe zęby górne jedynki i dwójki w tym jedynki są mocno wysunięte do przodu. Czuje się okropnie, zaczyna być to moją fiksacją. Przestałam patrzeć na ludzi i zakrywam buzie. Bardzo proszę o pomoc w udzieleniu kilku wskazówek od czego zacząć. Jakie metody skuteczne żeby w miarę szybko wyglądać jak czlowiek.
Nie mam zielonego pojęcia jakich metod się teraz używa i jakie to w ogóle mogą być koszta no bo nie wiem czy mnie stać, ale trudno wezmę kredyt. Mam tak male poczucie własnej wartości wlasnie z tego powodu. Co polecacie ? Chce cokolwiek wiedzieć zanim udam się do ortodonty.
Będę wdzięczna za każdą poradę

Odnośnik do komentarza

W leczeniu wad zgryzu lekarz ortodonta podchodzi do pacjenta indywidualnie, więc nie da się tak coś radzić.. U każdego jest inne skrzywienie i inaczej przebiega proces leczenia.
Na pewno ortodonta na pierwszej konsultacji po obejrzeniu zębów tłumaczy na czym polega dana wada, informuje o kosztach (aparatu i wizyt) oraz kieruje do zrobienia zdjęć zębów (rtg pantomograficzne i cefalometryczne). Specjalista musi wcześniej przed kolejną wizytą pacjenta mieć zdjęcia żeby się zastanowić i opracować dokładny plan leczenia. Dodatkowo pobiera wycisk dolnych i górnych zębów. Nie zawsze jest on konieczny. Ja zamiast wycisku miałam robione zwykłe zdjęcia telefonem komórkowym ;) Przed założeniem aparatu trzeba podpisać zgodę na leczenie, mieć zdrowe zęby (wyleczone z każdej najmniejszej próchnicy) i usunąć ósemki. Przez cały czas noszenia aparatu (a trwa to przeciętnie od 1,5 do 2 lat) trzeba dokładnie myć zęby po każdym posiłku, przestrzegać diety (np. zapomnieć o gumie do żucia) i przygotować się na to że zęby będą boleć..... Najgorsze są pierwsze dni od założenia..Później zęby bolą od czasu do czasu (ale o wiele wiele mniej) i po co miesięcznych wizytach.
Co do kosztów, to są różne.. Najtańsze stałe aparaty to te matalowe (ich cena waha się od 1500 do chyba 1800zł) a najdroższe lingwalne (kosztują 4000zł). Za wizyty też trzeba płacić.
Ja obecnie jestem w połowie leczenia. Od roku mam aparat na górnych zębach. Niedługo będe mieć jeszcze na dolnych zębach. Na razie w ortodoncje zainwestowałam 3070zł (tj. 2 rtg - 70zł, chirurgiczne usunięcie ósemki - 200zł, aparat stały metalowy - 1600zł i 12 wizyt - 1200zł) i przewiduje jeszcze przeznaczyć drugie tyle na kolejny rok.. Czasem trace cierpliwość, mam ochote zrezygnować z tego wszystkiego (znoszenia bólu i niewygody, przestrzegania diety, mycia zębów nawet 7 razy dziennie) ale jak pomyśle ile już udało się (przy mojej skomplikowanej wadzie) osiągnąć tym aparatem to jestem póki co zadowolona i myśle że warto.

Zawsze pod góre :/

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.12.2014 o 16:37, Gość ninkaaaaa napisał:

Dzień Dobry.
Mam 34 lata i krzywe zęby górne jedynki i dwójki w tym jedynki są mocno wysunięte do przodu. Czuje się okropnie, zaczyna być to moją fiksacją. Przestałam patrzeć na ludzi i zakrywam buzie. Bardzo proszę o pomoc w udzieleniu kilku wskazówek od czego zacząć. Jakie metody skuteczne żeby w miarę szybko wyglądać jak czlowiek.
Nie mam zielonego pojęcia jakich metod się teraz używa i jakie to w ogóle mogą być koszta no bo nie wiem czy mnie stać, ale trudno wezmę kredyt. Mam tak male poczucie własnej wartości wlasnie z tego powodu. Co polecacie ? Chce cokolwiek wiedzieć zanim udam się do ortodonty. http://www.ortodontatorun.pl/twoj-problem/
Będę wdzięczna za każdą poradę

Moja porada jest taka, żeby nie czekać tylko iść na konsultację, tam ortodonta oceni zęby i przedstawi wszystkie możliwości ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.12.2014 o 21:32, Agnieszka N. napisał:

W leczeniu wad zgryzu lekarz ortodonta podchodzi do pacjenta indywidualnie, więc nie da się tak coś radzić.. U każdego jest inne skrzywienie i inaczej przebiega proces leczenia.
Na pewno ortodonta na pierwszej konsultacji po obejrzeniu zębów tłumaczy na czym polega dana wada, informuje o kosztach (aparatu i wizyt) oraz kieruje do zrobienia zdjęć zębów (rtg pantomograficzne i cefalometryczne). Specjalista musi wcześniej przed kolejną wizytą pacjenta mieć zdjęcia żeby się zastanowić i opracować dokładny plan leczenia. Dodatkowo pobiera wycisk dolnych i górnych zębów. Nie zawsze jest on konieczny. Ja zamiast wycisku miałam robione zwykłe zdjęcia telefonem komórkowym ? Przed założeniem aparatu trzeba podpisać zgodę na leczenie, mieć zdrowe zęby (wyleczone z każdej najmniejszej próchnicy) i usunąć ósemki. Przez cały czas noszenia aparatu (a trwa to przeciętnie od 1,5 do 2 lat) trzeba dokładnie myć zęby po każdym posiłku, przestrzegać diety (np. zapomnieć o gumie do żucia) i przygotować się na to że zęby będą boleć..... Najgorsze są pierwsze dni od założenia..Później zęby bolą od czasu do czasu (ale o wiele wiele mniej) i po co miesięcznych wizytach.
Co do kosztów, to są różne.. Najtańsze stałe aparaty to te matalowe (ich cena waha się od 1500 do chyba 1800zł) a najdroższe lingwalne (kosztują 4000zł). Za wizyty też trzeba płacić.
Ja obecnie jestem w połowie leczenia. Od roku mam aparat na górnych zębach. Niedługo będe mieć jeszcze na dolnych zębach. Na razie w ortodoncje zainwestowałam 3070zł (tj. 2 rtg - 70zł, chirurgiczne usunięcie ósemki - 200zł, aparat stały metalowy - 1600zł i 12 wizyt - 1200zł) i przewiduje jeszcze przeznaczyć drugie tyle na kolejny rok.. Czasem trace cierpliwość, mam ochote zrezygnować z tego wszystkiego (znoszenia bólu i niewygody, przestrzegania diety, mycia zębów nawet 7 razy dziennie) ale jak pomyśle ile już udało się (przy mojej skomplikowanej wadzie) osiągnąć tym aparatem to jestem póki co zadowolona i myśle że warto. http://www.dentysta-torun.eu/ortodonta/

Wow! Dzięki za długą i wyczerpującą poradę!

Odnośnik do komentarza

Bez względu na wiek polecam leczenie ortodontyczne. Sama jako dojrzała już kobieta rozpoczęłam leczenie i szczerze mówiąc - nie żałowałam ani przez sekundę. Wiem jak to jest, gdy zęby są Twoim największym kompleksem, sama to przeszłam. Ja leczę się w Rock Your Smile w Warszawie i szczerze polecam to miejsce, podejście do pacjenta bardzo wyjątkowe, pani doktor, która mnie leczy, jest w pełni zaangażowana w leczenie i to daje super efekty ?

Odnośnik do komentarza

Ach, ja przez lata debatowałam nad tym, czy nie zdecydować się na aparat i w sumie tylko czas straciłam, bo mogłam wcześniej iść do ortodonty. Niemniej cieszę się, że i tak poszłam, a przynajmniej wybrałam świetnego specjalistę z przychodni Dental w Lublinie. Tam chodzę też do dentysty, gdzie wyleczyłam wszystkie zęby. Jakość ich usług stoi na bardzo wysokim poziomie, ceny mają przystępne, a są w pełni profesjonalni, polecam ich gorąco. 

Odnośnik do komentarza

Też uważam, że warto rozpocząć leczenie, bez względu na wiek. Efekty są tego warte ? Ja chodzę do Rock Your Smile  już prawie rok i widoczna jest duża zmiana. To jest centrum ortodontyczne z Warszawy, mają świetnych lekarzy, więc jak coś, to szczerze polecam ?

Odnośnik do komentarza

Nie będę oryginalna i polecę Ci wizytę u ortodonty. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest założenie aparatu ortodontycznego, który wyprostuje Twoje zęby. Sama noszę aparat - leczę się w Rock Your Smile w Warszawie - i widzę, jak bardzo może zmienić się uzębienie w zaledwie kilka miesięcy! Naprawdę szczerze polecam tę opcję, nie pożałujesz ? 

Odnośnik do komentarza

Ja uważam, że warto zadbać o swoje zęby niezależnie od wieku. Sama niedawno byłam na zabiegu czyszczenia i wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym https://www.stomatologrodzinnygliwice.pl/oferta/stomatologia-estetyczna w Gliwicach. Dysponują szeroką ofertą, doświadczonym personelem oraz nowoczesnym sprzętem medycznym. Możliwe, że będą w stanie zaproponować Ci najlepsze rozwiązanie, byś mogła zapomnieć o swoim kompleksie.

Odnośnik do komentarza

Jak piszą inni wyżej - bez względu na wiek, warto zadbać o swój uśmiech i zgłosić się do ortodonty. Nie doczytałam, skąd jest autor postu, ale osobom, które poszukują dobrego ortodonty, szczerze polecam gabinety Rock Your Smile. Obecnie działają w Warszawie, Poznaniu i Katowicach z tego co wiem, a lekarzy mają najlepszych ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...