Skocz do zawartości
Forum

rtg-mleczne-prosze o opinie


Rekomendowane odpowiedzi

dobry wieczor,
zdaje sobie sprawe, ze wine za tak zaawansowaną prochnicę mojej 4-letniej corki wine ponosze ja.
chcac naprawic bledy, udalysmy sie do stomatologa dzieciecego by zaplanowac leczenie.
jednak slowa pani doktor przerazily mnie i ucieklysmy z gabinetu.
po badaniu(zajrzeniu do buzi), trwajacym ok.35 sekund, padly slowa: 12 ZEBOW DO LECZENIA KANALOWEGO!!!

prosze,o opinie na ten temat.
dodaje rtg,corka sie ruszyla wiec niezyt dobrej jakosci.
zrobilam je po ww.diagnozie , by zasiegnac paru opinii.czy naprawde to jedyne rozwiazanie???
dodam jeszcze,ze zapytana o alternatywe- dentystka rzucila tylko:"jak nie leczyc, to nalezy wyrwac"...
i to ostatnie slowo sprawilo ze znowu zaczynam bac sie dentystow:)

monthly_2014_11/rtg-mleczne-prosze-o-opinie_1951.jpg

monthly_2014_11/rtg-mleczne-prosze-o-opinie_1952.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Higienistkastom.

Rzeczywiście panorama jest niewyraźna , ale nie powiem , że mleczaki ładnie wyglądają :(
Przede wszystkim proszę nie panikować i co najważniejsze nie rezygnować z usług lekarza stomatologa.Zębów mlecznych nie leczy się kanałowo tak jak w zębach stałych , ale można.I również są takie leczenie odbywa się na kilku wizytach.Jako higienistka polecam , już po wyleczeniu wszystkich zębów , gdzie dziecko będzie miało juz stałe : PILNOWAĆ wizyt kontrolnych.Mowi się , że co 6m powinno sie chodzić.Jeżli Pani zacznie nawet na NFZ co 3 miesiące chodzić nie ponosząc przy tym żadnych kosztów , może Pani wykształcić w sw dziecku ale u Siebie nawyk "chodzenia do stomatologa" , wykonywać na takich wizytach u Higienistki czy u lekarza lakierowania zębów aby wzmocnić zęby, pilnować szczotkowania zębów ( rano dziecko może samo po śniadanku wyszczotkować ale zalecam jeżeli dziecko jest w przedziale 4-8lat < nawet i starsze > , szczotkowanie wieczorne przed snem było wykonane przez rodzica , który dokładniej oczyści każdą powierzchnię niż dziecko)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...