Skocz do zawartości
Forum

Duża diastema


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od bardzo dawna mam tzw. diastme między górnymi jedynkami (4,5mm). To co najbardziej mnie zaciekawiło, to przyrost wędzidełka górnej części, troszke poczytałem na internecie i jestem pewny w 99%, że u mnie nie prawidłowo wzrosło się wędzidełko, umieszczam swoje zdjęcie abyście mogli ocenić mój problem. Czytałem też, że nie którym ale (mała ilość ludzi) po usunięciu wędzidełka jedynki zrównały się (nie którym do konca nie którym o 1-2mm zmniejszyła sie diastma). Chciałbym aby ktoś ocenił moją sytuacji, bo ze względu na to, że jestem strasznie nie śmiały i obawiam się negatywnej odpowiedzi od stomatologa chce najpierw poradzić się tutaj. Dodam, że mam 19lat. Pozdrawiam, oto zdjęcie licze na szybką odpowiedź, bo już tego nie dalej nie zniose...

http://postimg.org/image/vvt3loavb/

Odnośnik do komentarza

Tyle to i ja wiem, że do stomatologa albo ortodonty. Ale chciałem się poradzić tutaj co o tym przypadku sądzicie, myślałem, że opiszecie prawdopodobnie mój problem i to w jaki sposób będe się mógł jej pozbyć. Jestem strasznie nieśmiały ze względu na to, i umówinie na wizyte sprawi mi wiele stresu bo obawiam się negatywnej odpowiedzi na mój problem. Czekam na dalsze odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

tutaj mu nie wiele pomożemy, bo sam pomyśl jakie jest prawdopodobieństwo że wśród użytkowników tego forum jest ortodonta? Każdy przypadek jest inny wiec nawet jeśli ktoś Ci opisze na pierwszy rzut oka przypadek podobny do Twojego to ze względu na przyczyny postępowanie może się diametralnie różnić

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.07.2014 o 11:56, czlowiek94 napisał:

Witam,
od bardzo dawna mam tzw. diastme między górnymi jedynkami (4,5mm). To co najbardziej mnie zaciekawiło, to przyrost wędzidełka górnej części, troszke poczytałem na internecie i jestem pewny w 99%, że u mnie nie prawidłowo wzrosło się wędzidełko, umieszczam swoje zdjęcie abyście mogli ocenić mój problem. Czytałem też, że nie którym ale (mała ilość ludzi) po usunięciu wędzidełka jedynki zrównały się (nie którym do konca nie którym o 1-2mm zmniejszyła sie diastma). Chciałbym aby ktoś ocenił moją sytuacji, bo ze względu na to, że jestem strasznie nie śmiały i obawiam się negatywnej odpowiedzi od stomatologa chce najpierw poradzić się tutaj. Dodam, że mam 19lat. Pozdrawiam, oto zdjęcie licze na szybką odpowiedź, bo już tego nie dalej nie zniose...

http://www.dentysta-torun.pl/co-to-jest-retencyjny-aparat-na-zeby/

Dobry ortodonta wszystko pięknie załatwi!

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.07.2014 o 14:28, czlowiek94 napisał:

Tyle to i ja wiem, że do stomatologa albo ortodonty. Ale chciałem się poradzić tutaj co o tym przypadku sądzicie, myślałem, że opiszecie prawdopodobnie mój problem i to w jaki sposób będe się mógł jej pozbyć. Jestem strasznie nieśmiały ze względu na to, i umówinie na wizyte sprawi mi wiele stresu bo obawiam się negatywnej odpowiedzi na mój problem. Czekam na dalsze odpowiedzi http://dentysta-torun.com/aparat-ortodontyczny-a-zeby-a-leczenie-zebow/

Można aparatem, żeby ściągnął do siebie, albo zakryć licówkami :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.07.2014 o 10:44, Rucola napisał:

tutaj mu nie wiele pomożemy, bo sam pomyśl jakie jest prawdopodobieństwo że wśród użytkowników tego forum jest ortodonta? Każdy przypadek jest inny wiec nawet jeśli ktoś Ci opisze na pierwszy rzut oka przypadek podobny do Twojego to ze względu na przyczyny postępowanie może się diametralnie różnić http://implantytorun.pl/czy-wolno-leczyc-zeby-z-aparatem-ortodontycznym/

Kiedyś eksperci tu odpisywali... a teraz to już nie bardzo...

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.10.2014 o 15:35, Agnieszka N. napisał:

Skonsultuj sie z periodontologiem. On sie zajmuje chorobami dziąseł (w tym wadliwymi wędzidełkami). Zabieg przycięcia wędzidełka u dorosłych osób nie spowoduje całkowitego zamknięcia szpary między jedynkami. Dalej wade trzeba będzie korygować ortodontycznie. http://dentysta-torun.com.pl/rowny-usmiech-dzieki-niewidocznym-nakladkom-orthocaps/

Niestety leczenie w tym przypadku będzie długie, super porada!

Odnośnik do komentarza

Miałam ten sam problem, zęby mleczne miałam super wyglądające, a stałe niestety już z diastemą. Przez lata nic z tym nie robiłam, ale jak skończyłam 25 lat to zdecydowałam się na aparat, żeby jednak wyprostować resztę zębów i zniwelować tę przerwę między jedynkami. Aparacik miałam zakładany w przychodni Dental w Lublinie na Lwowskiej. Bardzo serdecznie ich polecam, maja świetnych, rzetelnych i kompetentnych ortodontów i dentystów, do tego korzystne ceny. Dzięki nim moje zęby wyglądają dokładnie tak, jak zawsze chciałam, warto skorzystać z ich usług. 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, ortodonta za pomocą aparatu przestawi Twoje zęby. Moim zdaniem to powinno pomóc, ale najlepiej oczywiście to skonsultować / omówić z lekarzem. W Warszawie faktycznie centrum ortodontyczne Rock Your Smile jest godne polecenia, słyszałam bardzo dobre opinie o dr Chruściel ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...