Skocz do zawartości
Forum

Dyndające dziąsła przy wyrastających ósemkach


Gość Mariolaapaja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariolaapaja

Witam. Wlaśnie wyżynają mi się "ósemki" i zauważyłam, że gdy dotykam jezykiem w te miejsca to moje dziąsła się tak jakby "dyndają" (nie potrafie inaczej tego określić). Moja dentystka u ktorej bylam jakis czas temu powiedziała, że źle mi rosną i trzeba je będzie wyrwać. Ale czy te machanie się dziąsła jest normalne? Umówiłam się już na wizytę u stomatologa, ale mimo wszystko się martwię. I czy może to powodować powiększone węzły chłonne podżuchwowe, które mam od kilku dni bez widocznego powodu? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam, te "dyndające" dziąsła (i jest to bardzo dobre i obrazowe określenie na ten stan:) ) to przerost błony śluzowej wokół wyrzynających się zębów. Ósemki potrafią wyrzynać się długo i uciążliwie, wokół korony zęba może tworzyć się kieszonka dziąsłowa, która czasem ulega zapaleniu i stąd pojawia się ból. Jak nie kieszonka, to np. taki przerost dziąsła, który po czasie zaczyna tworzyć właśnie taką "klapkę". Radzę zrobić zdjęcie pantomograficzne (to duże) i jeśli stomatolog na jego podstawie zakwalifikuje ósemkę/ósemki do usunięcia - należy tak zrobić. Jeśli jednak ósemki można będzie zostawić, nadmiar dziąsła można usunąć chirurgicznie. Co bardzo poważnie brzmi, ale polega na wycięciu jego nadmiaru i dobrym zaopatrzeniu. Odsłonięta korona zęba będzie lepiej dostępna do szczotkowania. Stany zapalne nie powinny nawracać. Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...