Skocz do zawartości
Forum

Jak skutecznie poradzić sobie z trądzikiem?


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Tradzik mam juz od jakis 5 lat probowalem juz chyba wszystkiego...nawet niektore leki na krotki czas dzialaly ale potem bylo znow to samo do tego mam duzo przebarwien, i mam dwa pytania czy jezeli nie mam jakiegos bardzo mocnego tradziku a taki sredni ale ktory nie chce ustapic to kwalifikuje sie na terapie i***? drugie pytanie to czy preparaty ktore za zadanie maja usuwac przebarwienia ( zawieraja kwasy PHA, hydrochinon, kwas kojowy) beda tez troszke leczyly tradzik.. mam nadzieje ze ktos mi odpowie i czy w razie czego mozna by bylo np polaczyc i*** z takim preparatem np z n**** h* skin lightening gel

Odnośnik do komentarza

A czy próbowałeś naświetlania lampom Bioptron? Przynosi naprawdę dobre rezultaty. Nie tylko na trądzik ale także na inne problemy skórne. Np. poparzenia, rany pooperacyjne. Można naświetlać się u kosmetyczki, w przychodniach rehabilitacyjnych ale także można ją kupić. Sprawdź!
Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość Ilona27

Osobiście polecam polegam zabiegi laserowe. Od kilku lat korzystam z salonu w Warszawie i jestem bardzo zadowolona z obsługi. Przed zabiegiem lekarze dokładnie badają cerę i ustalają czy laser będzie skuteczny w tym przypadku. Jeśli tak, to zabieg jest mało inwazyjny i daje bardzo dobre skutki

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze powinnaś regularnie odwiedzać dermatologa. Jeżeli byłaś już u lekarza i leczenie nie przyniosło efektów to nie zniechęcaj się i szukaj specjalisty dalej. Lekarz przede wszystkim określi źródło problemu, czy jest to faktycznie trądzik czy jakieś inne zmiany skórne, bądź problemy hormonalne, co jest kluczowe przy leczeniu objawów bo krostka krostce nierówna.

Przy leczeniu zmian trądzikowych bądź wyprysków ważna jest przede wszystkim dyscyplina. Efekty nigdy nie są natychmiastowe, nawet gdy leczymy się farmakologicznie. Podstawą jest zmiana diety. O tym co dobre a co szkodliwe dla Twojej cery przeczytasz tutaj http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-ladna-cere
Ważne jest też oczyszczanie, pij dużo wody, oraz higiena - nie wyciskaj krostek i staraj się jak najmniej dotykać dłońmi twarzy.

Z mojej strony jako wizażystka mogę ci polecić zrezygnowanie z ciężkich podkładów i zbyt dużej iloci kosmetyków kolorowych. Panuje tendencja by wszystko maskować, co niestety nie wpływa korzystnie na stan skóry. Ciężkie podkłady zatykają pory i nie pozwalają skórze oddychać co prowadzi do pogorszenia stanu. Wiadomo że krostki nie wyglądają pięknie, ale przykryte centymetrami podkładu wcale nie wyglądają lepiej. Przy zaostrzeniu objawów trądzikowych trzeba jakoś przecierpieć i zrezygnować z "maski", a niestety większość kobiet robi dokładnie odwrotnie - im więcej jest zmian, tym bardziej się malują. Warto zmienić podkład na lżejszy, lekko rozświetlający. Może być mineralny, bądź specjalistyczny skierowany do cery problematycznej który dostaniesz w każdej aptece. Warto też kupić zielony korektor z wyciągiem z drzewa herbacianego i stosować go punktowo na zmiany przed nałożeniem podkładu.

Co do kwasów - te zawarte w kremach są zazwyczaj w małych stężeniach i efekty mogą być widoczne dopiero po długotrwałym stosowaniu. Odwiedź dobry salon kosmetyczny i spytaj czy kwalifikujesz się do gabinetowego zabiegu kwasami.

Odnośnik do komentarza
Gość Gabryśka32

ja również poradziłam sobie z tym problemem w Depilconcept w Rzeszowie..trądzik miałam w wieku 35 lat..masakra jakaś, pomógł mi laser..Nagle moja skóra zrobiła się niesamowita..do tej pory żałuje, że tak późno się na to zdecydowałam

Odnośnik do komentarza

~julita4
Chyba juz gdzieś słyszałam o Colostrum i to dziewczyny pisały bardzo pozytywnie. Teraz tak naprawde lepsze efekty zawsze widać po suplementach niż nawet najlepszym kremie, bo suplementy działaja od wewnątrz.

Ostatnio moja znajoma kosmetyczka własnie mówiła mi o tym zeby zacząć własnie przyjmowac ten supement bo działa jak naturalny lifting ale od środka.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim idź do dobrego dermatologa. Jak ktoś jest z Wrocławia to mogę Wam polecić mojego dermatologa, który zna się na rzeczy. Po leczeniu zostało mi kilka blizn na twarzy, z którymi poradziłam sobie peelingiem migdałowym. Naprawdę polecam Ci ten zabieg, a najlepiej wykonywany jest w Centrum Estetyki dr Kulczyckiej we Wrocławiu.
Pozdrawiam,
Paulina

Odnośnik do komentarza

Znam ten ból. Sama mam problem z trądzikiem od czasu dorastania. Miałam taki okres, kiedy zaczął mi znikać. Bardzo dbałam o swoją cerę, robiąc maseczki, peelingi, używając toników z alkoholem, które jednak wysuszały skórę. Jednakże kilka miesięcy temu przeprowadziłam się do stolicy i zanieczyszczenia z powietrza oraz brudna woda spowodowały nawrot przykrej przypadłości. I wtedy nastąpił przełom. Moja mama poleciła mi pić naturalny, stabilizowany miąższ aloesowy, który usuwa z organizmu toksyny. Działa od środka, uzdrawiając cały organizm. Po zaledwie kilku dniach problem zniknął. Mam teraz gładką, zdrową i nawilżoną cerę. ;)

Odnośnik do komentarza

karolinexxx
słsyząłam ostatnio cos o jakims laserowym zabiegu na tradzik ktory ponoc jest mega skuteczny ale nie wiem nic o szczegolach

Laserowe leczenie trądziku staje się coraz bardziej popularne. Światło lasera niszczy bakterie odpowiedzialne za powstawanie stanu zapalnego (Propionibacterium Acnes). Co więcej, po zabiegu stany ropne bardzo szybko się goją. Po kilku zabiegach widać wyraźną różnicę w wyglądzie skóry. Metoda jest stosunkowo droga, ale skuteczna.

Odnośnik do komentarza

Gabube
Znam ten ból. Sama mam problem z trądzikiem od czasu dorastania. Miałam taki okres, kiedy zaczął mi znikać. Bardzo dbałam o swoją cerę, robiąc maseczki, peelingi, używając toników z alkoholem, które jednak wysuszały skórę. Jednakże kilka miesięcy temu przeprowadziłam się do stolicy i zanieczyszczenia z powietrza oraz brudna woda spowodowały nawrot przykrej przypadłości. I wtedy nastąpił przełom. Moja mama poleciła mi pić naturalny, stabilizowany miąższ aloesowy, który usuwa z organizmu toksyny. Działa od środka, uzdrawiając cały organizm. Po zaledwie kilku dniach problem zniknął. Mam teraz gładką, zdrową i nawilżoną cerę. ;)

Na toniki zawierające alkohol trzeba bardzo uważać. Owszem alkohol wysusza zmiany ropne, ale jeżeli tonik zawiera więcej niż jego 3% stężenie to może dojść do odwodnienia skóry i nasilenia zmian trądzikowych. Najlepiej wybierać toniki na bazie ziół. Ostatecznie można sięgnąć po preparaty zawierające alkohol, ale nie więcej niż 3 %.

Odnośnik do komentarza
Gość Anonymous007

Witam. Od 6 lat zmagam się z trądzikiem. Myję twarz rano i wieczorem żelem oczyszczającym, później przemywam tonikiem, a następnie stosuję krem nawilżający do twarzy. Mam cerę tłustą. Pryszcze mam głównie na czole, oraz na policzkach. Czasami powstają duże "wulkany" na twarzy (jak temu zaradzić ?. Gdy już powstanie to jak wysuszyć, aby nie było po nim śladu). Spróbowałem wszystkiego, ale nic nie pomaga. Co mogę w tej sytuacji zrobić ? Oczywiście byłem kilka lat temu u dermatologa, ale nie odnotowałem żadnej poprawy mojej twarzy.

Odnośnik do komentarza
Gość Malusia33

Mam wielki problem z trądzikiem. Ostatnio bardzo się to nasiliło. Nie mam pojęcia co robić. Zaatakował on już moją całą twarz. Nie ma miejsca bez jakiejś krosty. Przez to nie udzielam się towarzysko. Dodam że walczę już 5 lat ale jest coraz gorzej ..

Odnośnik do komentarza
Gość pryszcze wrzody

ludzie błagam o pomoc, stosowałam różne sposoby domowe jednak nie na długo a i nie zawsze pomagały, czytałam że kurkuma pomaga soda oczyszczona próbowałam to i nic , maśc ichtilową też...teraz mam mniej pryszczy bo jest lato jednak gdy przyjdzie zima wiosna dopeiero się zacznie będe miała na czole a na nosie ile , i gdy ich nie wyduszam robi się więcej takie białe fuu albo od razu tzw wrzód , i to najczęściej na nosie .. a gdy już wydusze to jestem cała czerowna w plamach w tych miejscach i to nie znika po kilku godzinach lecz trzyma kilka tygodni ,,, pomóżcie błagam aż wstyd wychodzić do szkoły, biorę puder i próbuję to zamazać, jakiś czas temu poszłam do szkoły był taki wrzód i smarowałam ta maścia był mniejszy i dziewczyny pytały czym się poparzyłam bo te plamy jeszcze, a mi aż wstyd było i powiedziałam ze nie ważne ..ludzie jakie to upokarzające ,prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim nie wyciskaj sama , bo wiem iż to korci, ale to błąd bo roznosisz po całej twarzy.. używaj specjalnych maści , dziś poleciłam jednej internautce zabieg u kosmetyczki oczyszczający kosztuje on około 100 zł (zależy gdzie co i jak wiadomo) miałam taki i chodziłam z lekką opuchniętą twarzą i czerwoną ale nie zawiódł. Ahh nigdy nie zawiódł mnie sudocrem pomimo iż jest to do podrażnień pupy niemowlęcej, ale smarowałam krosty bezpośrednio i spałam z tym, fakt faktem.. nie raz miałam brudne poduszki od tego, ale było warto.. szkoda że nie napisałaś jaki masz rodzaj cery.. było by prościej coś wymyśleć.

Boże widzisz a nie grzmisz :)

Odnośnik do komentarza

Nie ma jednej rady dla wszystkich zmagających się z trądzikiem. Czasem przewlekły stan wyprysków na twarzy ma podłoże u problemów endokrynologicznych. Warto też przerzucić się na dietę oczyszczającą, bo wiele problemów na twarzy wychodzi także z zanieczyszczonych jelit...
Wspomaganiem leczenia - bo leczeniem także jest odpowiednia pielęgnacja i higiena twarzy - są zabiegi IPL. Na rynku polskim jest dostępne urządzenie Palomar Lux1540, które ma tak dobrany zestaw filtrów światła, że bardzo skutecznie likwiduje bakterie wywołujące wykwity.
Pamiętajcie, że bakterie odpowiedzialne za wykwity mamy my wszyscy jako naturalny skład flory bakteryjnej, to tendencja do trądzika sprawia, że dana kolonia bakterii rozrasta się i "myszkuje" na naszej twarzy. Pierwszy krok to dermatolog i leczenie - badanie, dieta, leczenie i pielęgnacja!

Odnośnik do komentarza
Gość sandra88xxx

Obecnie najlepszą metodą w Polsce i europie na trądzik jest nanonce..Byłam kilka razy u lekarza ale nic niedalo a kasy chyba z 700zł poszło.... dopiero koleżanka mi powiedziała o nanonce, jest to drogie ale skuteczne jako jedyne co używałam przez 7 lat walki z pryszczami to całkowicie pomogło.moje życie i pewność siebie zupełnie poszło w góre czuje że zyje, odzyskałam poczucie atrakcyjności warte dziewczynki każdych pieniędzy....najlepiej zakupić pakiet optymalny obecnie jest promocja na stronie: http://nplink.net/djar9zRn doskonale pomaga w eliminacji wyprysków, zaskórników, grudek, krost i zaczerwienień,
gwarantuje że zycie wam sie zmini bez tych syfów co każdego dnia przytłaczają człowieka az płakac mi sie chce ze wygrałam z tymi pryszczami..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Najlepiej zgłoś się do Centrum Leczenia Trądziku w WellDerm w Warszawie. Ja tak zrobiłam i muszę przyznać, ze efekt powala. Całkowicie wyleczyli mnie z trądziku, z którym sama wcześniej walczyłam latami. Tam pod okiem dermatologów miałam wprowadzone różne zabiegi, leczenie i to wszystko dało niesamowite rezultaty. Dzięki WellDerm moja skóra jest gładka, a pryszcze odeszły w niepamięć. Przez cały proces przeprowadzili mnie "za rączkę" i bardzo mnie wspierali, polecam gorąco. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...