Skocz do zawartości
Forum

Jakie witaminy na wypadanie włosów?


Gość agnieszkaf

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 27 lat i 4 miesiące temu urodziłam dziecko. Od tego czasu wypadają mi włosy. Martwię się tym coraz bardziej, bo ostatnio naprawdę wychodzą mi dosłowinie garściami. Poradźcie mi, jakie witaminy stosuje się na takie nadmierne wypadanie włosów. Czy można to jakoś skutecznie zahamować? Przed porodem miałam naprawdę gęste i zdrowe włosy, nie wiem, co się mogło stać. Czy to jest tylko przejściowe?
Bardzo proszę o radę. Będę wdzięczna za każdy komentarz.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Miałam podobny problem. Lekarz zalecił mi przyjmowanie witaminy H, czyli biotyny. Nazywa się ją również witaminą piękności. Poprawi nie tylko stan włosów, ale także skóry i paznokci. A w ogóle to po porodzie warto znaleźć trochę czasu dla siebie. Wiem, że to dość trudne, bo sama byłam w takiej sytuacji, ale dla chcącego nic trudnego. Dzieckiem zajmowała się teściowa, a ja w tym czasie robiłam sobie domowe SPA. Odprężająca kąpiel, maseczki na włosy i skórę, relaksująca muzyka. To miało na mnie zbawienny wpływ i pomogło mi wrócić do formy. Pamiętaj, że zadowolona i uśmiechnięta mama to radosny dzieciaczek.

Odnośnik do komentarza

Hej. Jeżeli karmisz piersią, to nie wiem czy warto w tym czasie szpikować się lekami lub innymi preparatami. Najlepiej spytać o to lekarza. Warto sobie też powtarzać, że wypadanie włosów po porodzie to nie objaw jakiejś choroby, ale norma. Jeżeli chcesz coś zrobić, to jedz więcej warzyw i owoców, które są bogate w żelazo i cynk. Dbanie o włosy od wewnątrz jest zawsze bardziej opłacalne, niż jedynie kosmetyczne zabiegi zewnętrzne. Uzbrój się w cierpliwość i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość bogusława73

Witaj! Wypadnie włosów to jeden z typowych objawów braku witaminy B5. Jeśli chcesz uzupełnić jej braki, a jednocześnie obawiasz się przyjmowania suplementów diety, powinnaś zmienić swoją dietę, by zawierała ona produkty bogate w witaminę B5. Najwięcej jest jej w wątróbce, otrębach pszennych, mleczku pszczelim, rybach (np. pstrągach, śledziach, makrelach), pestkach słonecznika, serach (np. camembert, brie), orzechach, jajkach, owocach awokado, grzybach, mleku pełnym, mięsie kurczaka, soi, maśle orzechowym, bananach, pomarańczach, ziemniakach, brokułach, ciemnym ryżu, melonach i pełnoziarnistym chlebie.

Odnośnik do komentarza

Hej, mi też po urodzeniu synka zaczęły nagle wypadać włosy, a zawsze miałam piękną czarną czuprynę. Wszyscy zazdrościli mi długich lśniących włosów. Po dwóch miesiącach od porodu miałam tak przerzedzone włosy, że musiałam je obciąć na krótko. Poszłam do lekarza, bo bałam się, że to coś poważnego, ale lekarz powiedział mi, że to całkiem normalne. Wiele kobiet po urodzeniu dziecka ma ten problem - duży wysiłek dla organizmu, osłabienie, hormonalne zawirowania itd.

Lekarz polecił mi odstawić używki, przede wszystkim kawę, której nadużywałam i kazał wzbogacić dietę o witaminy wzmacniające włosy. Witaminy na wypadanie włosów to między innymi witamina B, C, E, ale też kwasy tłuszczowe i mikroelementy, takie jak cynk. Jeśli chcesz zahamować wypadanie włosów, warto wzbogacić pożywienie w te składniki, a do pielęgnacji włosów stosować kosmetyki z substancjami odżywczymi, zawierającymi wymienione wyżej witaminy.

Na rynku dostępne są też witaminy na wypadanie włosów w formie zestawów do codziennej pielęgnacji, np. witaminizowane odżywki i szampony. Ja używam ich do tej pory i nie narzekam. Oczywiście, włosy nie tak od razu odrosły, ale teraz znowu cieszę się mocnymi i bujnymi włosami. Tobie też się uda, zobaczysz.

Odnośnik do komentarza

Objawy, które opisujesz są całkowicie naturalne po porodzie. W czasie ciąży mechanizm wypadania włosów zostaje zatrzymany. To właśnie dlatego kobiety ciężarne mają tak piękne i gęste włosy. Po porodzie wszystko wraca do normy i wypadają włosy, które wcześniej nie wypadły ze względu na ciążę. W przeciągu kilku miesięcy wszystko powinno wrócić do normy.

Odnośnik do komentarza

W pierwszej kolejności warto przebadac sobie hormony ,szczególnie hormony tarczycy. Wiele kobiet ma zaburzenia tarczycy i nawet o tym nie wie. A z tego powodu moga włosy wypadać dość intensywnie....Ja przynajmniej tak miałam ?

No i dobrze byłoby się zastanowić nad tym jak traktujecie swoje włosy

nie nadużywajcie prostownicy i suszarki

używajcie naturalnych kosmetyków

i nie śpijcie z mokrymi włosami

Z suplementów na wlosy polecam te od Merz spezial https://www.merzspezial.pl/produkty-merzspezial/merz-spezial-dragees/ - sama widzę znaczną poprawę w swoich włosach po stosowaniu tego suplementu. 

Odnośnik do komentarza

Bardzo zaczęły mi wypadac włosy, stosowałam na nie różne mieszanki i jadłam leki na wzmocnienie, ale nie bardzo to pomogło. Zapisałam się na zabieg ososczemo bogatopłytkowym na włosy. Jestem już 4 mś po zabiegu i widze efekty, włosy mi nie wypadają i zaczynają rosnąc nowe. Zabieg polecam bo naprawdę działa. Ja wykonywałam go w klinice Han-Medica ul. Aleja Matki Bożej Fatimskiej 94 w Wadowicach

Odnośnik do komentarza

Pewnie, biotyna to najlepsza opcja na wypadające włosy. Tylko trzeba pamiętać, żeby ją stosować ze trzy miesiace. Przynajmniej tak twierdzi mój lekarz. Ja najlepsze efekty miałam właśnie po takim czasie stosowania biotebalu. W dwa tygodnie włosy nie regenerują. 

Odnośnik do komentarza
Gość Celina Żak
W dniu 28.07.2022 o 01:40, Gość Sierotka napisał:

na Włosingu - taka grupa na Facebooku- widziałam pierwszy raz wpisy o tych drażetkach Merz Spezial. co ciekawe same superlatywy

a czy w składzie jest biotyna? to ważne przy włosach

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...