Skocz do zawartości
Forum

Maskowanie łysienia


Gość radosław75

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radosław75

Cześć,

Mam taki wstydliwy problem. Tzn. może nie dla wszystkich jest on aż tak poważny i wstydliwy, ale mnie naprawdę martwi. Chodzi o to, że łysieję, i to wyraźnie. Mam coraz bardziej powiększający się placek na czubku głowy i dobija mnie to. Stosowałem już różne środki na porost włosów, ale bez rezultatu. Dlatego zaczynam już tracić nadzieję, że włosy odrosną a ten irytujący mnie placek zniknie.

A skoro nic już pewnie na to łysienie nie poradzę zaczynam więc przechodzić do kolejnej fazy, w której zastanawiam się jak je ukryć? Macie może jakies sposoby na to, żeby placek na czubku głowy nie rzucał się aż tak w oczy? Wiem, że ten problem jest dość powszechny u facetów, więc może ktoś wymyślił jak go maskować, jeśli nie jest w stanie się z nim po prostu pogodzić tak jak ja.

Naprawdę docenię wszelkie wskazówki i pomoc. Podzielcie się ze mną swoją tajemną wiedzą na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Witaj.

Niewielkie przerzedzenia na głowie pomoga ukryć specjalne żele. Specyfiki te pogrubiają włosy znajdujące się obok miejsca bez włosów oraz nadają skórze głowy odpowiedni odcień, tak, że przerzedzenia stają się znacznie mniej widoczne.
Kolejnym sposobem jest zastosowanie peruki. Nie każda peruka musi kojarzyć się z ciężkim „hełmem” zakrywającym całą głowę. Dostępne są wszelkiego rodzaju uzupełniania, zagęszczania włosów, peruki, półperuki oraz dopinki. Nazywa się to niechirurgicznym przeszczepem włosów.
Pozostaje też najbardziej radykalny a co za tym idzie i najdroższy zabieg, czyli transplantacja włosów. Tylna i boczna część głowy służy jako obszar z którego pobiera się zespoły mieszków, które następnie przeszczepia się w obszary z przodu i góry głowy pozbawione włosów.

Odnośnik do komentarza

Hej,
Ja choruje już ponad 12 lat i wielokrotnie zastanawiam się, czy łysienie jest dziedziczne. Teraz już wiem, że prawdopodobieństwo, że moje dziecko też będzie na to cierpieć jest duże. Jeśli chodzi o Twój problem, zgodzę się co do peruki. To najlepsze rozwiązanie. Istnieją sklepy z dużym wyborem peruk. Nie będziesz musiał golić włosów, gdyż są uzupełnione o tzw. zatrzaski, które przypina się do swoich włosów. Najlepiej zadzwoń i umów się na konsultację. Myślę, że na pewno wybierzesz odpowiednią dla siebie. Ja noszę już ponad rok i jestem bardzo zadowolony. Niestety nie stać mnie było na przeszczep włosów. Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza

O nie! Tylko nie peruka! To okropne! Dla mnie mężczyźni, którzy ją noszą są po prostu dziwni. Nie wiem dlaczego się tak przejmujecie. Łysi faceci są naprawdę bardzo seksowni i tacy męscy. Peruka jest obleśna. Bądźcie twardzielami, ogólcie głowy i noście swoje łysiny z dumą. Taka odwaga kręci dziewczyny!

Odnośnik do komentarza
Gość jmichalska24

Mam problem z wypadającymi włosami, zaczęłam się już nawet zastanawiać, czy by nie zdecydować się na uzupełnianie włosów, ale jeszcze nie jestem pewna. Słyszeliście o jakichś dobrych klinikach? Czy ktoś z Was korzystał np. z usług hair lab? Dziękuję za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

hej wszystkim ;)
Dokładnie, zgadzam się z poprzednikiem. Pojęcie "peruka" już nie musi się kojarzyć ze sztucznymi włosami. Teraz istnieje wiele sposobów ,aby zamaskować swoje łysienie.
Jest wiele klinik, które przeprowadzają implanty prawdziwych włosów, zagęszczania,przedłużania, czy zabiegi trychologiczne...każdy może znaleźć coś dla siebie.
W odpowiedzi na komentarz jmichalskiej24- polecam wymienioną klinikę Hairlab. Moim skromnym zdaniem to najlepsze miejsce do takich zabiegów. Jest to idealne miejsce dla tych ,którzy chcą wyglądać atrakcyjniej, jak i również dla tych, którzy utracili swoje włosy w skutek np.chemioterapii.
Szczerze wam wszystkim polecam.
Baśka.

Odnośnik do komentarza

Powinieneś skonsultować się z dermatologiem. Istnieją preparaty zawierające w składzie minoksydyl, które leczą nadmierne łysienie. Regularnie stosowany preparat może znacząco odwrócić skutki łysienia. Niestety zaprzestanie kuracji powoduje cofnięcie efektów - dlatego preparat należy stosować przez cały czas.

Innym, popularnym obecnie sposobem na łysienie jest przeszczep włosów. Z okolicy tylnej części głowy wycina się fragment skóry z którego następnie są pobierane włosy wraz z mieszkiem. Pobrane włosy przeszczepia się w okolicy łysiejących partii skóry.

Odnośnik do komentarza

~Medicus

Witaj.
Niewielkie przerzedzenia na głowie pomoga ukryć specjalne żele. Specyfiki te pogrubiają włosy znajdujące się obok miejsca bez włosów oraz nadają skórze głowy odpowiedni odcień, tak, że przerzedzenia stają się znacznie mniej widoczne.

znalazlem ostatnio coś takiego, tylko że w sprayu - volume hair plus, za je faj ni ste!

Odnośnik do komentarza
Gość Krzysztof34

Swego czasu przechodziłem borykałem się z podobnym problemem. Zaczęło się od niewielkiej łysiny, która jednak szybko stała się widoczna. Również stwierdziłem, że wypróbuję szamponów na łysienie, takich jakie pokazują w reklamach. Nie pomogły. Po jakimś czasie, szukając po forach, znalazłem artykuł o mikropigmentacji medycznej, którą stosuje się przy łysieniu plackowatym i androgenowym. To coś w rodzaju tatuaża głowy, ale efekt jest niesamowity. Naturalnie wyglądające włosy, tak że nikt nie pomyśli, że miałeś kiedyś łysinę. Ja byłem u Magdaleny Bąk w Warszawie, możesz poszukać jej strony i zobaczyć na zdjęciach jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Gość adriana17

Nie powinno się rozważać maskowania, jeśli nie podjęło się leczenia, a odnoszę wrażenie, że ludzie często godzą się na taki los. Leczenie jest bardzo istotne i wiąże się ze zdiagnozowaniem potencjalnych chorób

Odnośnik do komentarza
Gość Andrewtroj

W moim przekonaniu zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest w tej chwili hit medycyny estetycznej tj. Mikropigmentacja.
Jestem świeżo po niej, zdecydowanie zadowolony.
Zabiegi wykonuje skalpmen z oddziałem w Warszawie i Krakowie.

Chętnie pomoge

Odnośnik do komentarza
Gość Albertx

Tak, mikropigmentacja skóry głowy to w tej chwili najbardziej sensowna metoda aby zamaskować głowę bez włosów. Doświadczyłem na własnej głowie i jestem krótko mówiąc pod wrażeniem. Linia włosów cofnęła mi się do połowy głowy. Mam 31 lat i wyglądałem jakbym miał 60. Znajoma powiedziała mi o tej metodzie. Najpierw sceptycznie do tego podszedłem, ale później poczytałem o tym, znalazłem sporo materiału na YT i postanowiłem zaryzykować. Efekt wow. Pani która mi robiła, mega profesjonalna i wiedziała co robi. Wypełniła łyse miejsca mikrokropeczkami których nie da się na oko odróżnić od mieszków włosowy. Pigment dobrała idealnie. Ok dalej jestem łysy, ale przynajmniej wygląda że jestem łysy z wyboru, bo tak ostrzygłem sobie włosy, a nie łysy łeb na czubku i czoło na pół metra. Uważam, że w tej chwili jest to absolutnie najlepsza metoda zamaskowania łysej głowy dla młodych gości takich jak ja. Czemu mam się czuć i wyglądać w wieku 3o-stu lat jak dziadek. Łysienie androgenowe to błąd natury, a mikropigmentacja najlepszą opcją żeby go poprawić, naprawić. Z czystym sumieniem polecam Marię z mikromania.com.pl z Warszawy.

Odnośnik do komentarza

~Andrewtroj
W moim przekonaniu zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest w tej chwili hit medycyny estetycznej tj. Mikropigmentacja.
Jestem świeżo po niej, zdecydowanie zadowolony.
Zabiegi wykonuje skalpmen z oddziałem w Warszawie i Krakowie.

Chętnie pomoge

w Warszawie gdzie robiles mikropigmentacje??

Odnośnik do komentarza

Procesu wypadania włosów nie można zatrzymać, ale odpowiednimi kosmetykimi i dieta, można go nieco wyhamować. Tak czy inaczej włosy wypadną. Ja proponuje w tym wypadku przeszczem Artas za pomocą specjalnego robota. Takie zabiegi wykonywane są między innymi w Elite w Warszawie. To nowoczesna metoda wiec kilka miejsc w Polsce ma taki sprzęt.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...