Skocz do zawartości
Forum

Oczyszczanie twarzy


Gość augustyn8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.
Od dłuższego czasu mam małe problemy z trądzikiem. Myślę, że to przez stres. Próbowałam kosmetyki z drogerii. Jednak za bardzo nie pomagają. Nie mam czasu na dermatologa, gdyż muszę uczyć się do sesji. Słyszałam o oczyszczaniu twarzy. Czy są jakieś sposoby na cerę bez pryszczy? Może wystarczy dobry tonik? Co będzie lepsze - tonik czy mleczko? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witaj.

Higiena skóry twarzy podczas zmagania się z trądzikiem ma bardzo istotny wpływ na powodzenie leczenia. Twarz należy myć dwa razy dziennie – po obudzeniu oraz przed snem.
Ponieważ zwykłe mydło wysusza cerę, do mycia stosuj łagodne żele i płyny mikrocelarne.
Umytą twarz przetrzyj tonikiem antybakteryjnym (wydaję mi się, że będzie on lepszy niż mleczko)
Raz w tygodniu złuszcz naskórek preparatem, który zawiera kwas salicylowy.
Również raz w tygodniu, ale w inny dzień, nałóż maseczkę oczyszczającą?(np. z glinką i drożdżami).
Pamiętaj o nawilżaniu skóry emulsjami do cery trądzikowej.
Na dłuższą metę samo oczyszczanie skóry twarzy nie wystarczy. W wolnej chwili udaj się do dermatologa, gdyż problem będzie się nasilał bez prawidłowego leczenia.

Odnośnik do komentarza

Ja stosuję tonik domowej roboty. Wystarczy woda mineralna (lub przegotowana) i do tego trochę soku z cytryny. Ilość cytryny to sprawa indywidualna. Można też przecierać twarz plasterkiem cytryny. Stosuję również maseczkę z ubitego białka z dodatkiem cytryny. Moim problemem były wągry i mi to bardzo pomogło. Myślę, że warto spróbować.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Czytałam w necie (http://jejuroda.pl/domowe-maseczki-z-owocow-sposob-na-piekna-skore), że dobrze działa maseczka z porzeczek. Ale są także inne domowe sposoby. Warto poszperać i pozaglądać na różne strony dotyczące urody. Jest ich coraz więcej. Najważniejsze jest jednak dokładne oczyszczanie twarzy. Ja dwa razy dziennie myję ją specjalnym delikatnym żelem, a następnie stosuję tonik. Dwa razy w tygodniu robię sobie peeling, a raz na siedem dni nakładam maseczkę. Pryszcze nadal się pojawiają, ale jest ich znacznie mniej niż przedtem. Higiena jest najważniejsza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...