Skocz do zawartości
Forum

Trądzik po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej


Gość genowefa2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.
Tabletki antykoncepcyjne brałam przez kilka dobrych lat. Nie miałam nigdy problemów z cerą. Od dwóch miesięcy musiałam je odstawić. Mam wysyp pryszczy. Nie wiem dlaczego? Robiłam badania tarczycy - jest zdrowa. Brałam tabletki, maści i żele. Nic nie pomaga. Do tabletek nie mogę wrócić. Nie wiem co robić. Jaka może być przyczyna trądziku? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witaj.

Trądzik po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej przytrafia się bardzo wielu kobietom.
Po odstawieniu tabletek hormony muszą się unormować. Wymaga to czasu. Stan taki może trwać nawet do pięciu miesięcy.
Nie powinaś stosować niczego poza specyfikami do pielęgnacji skóry trądzikowej. Myj zmienione miejsca dwa razy dziennie żelem do cery trądzikowej, następnie przetrzyj tonikiem. Nie zapomnij o nawilżaniu.
Jeśli zmiany nie będą zanikać w dłuższym czasie to skontaktuj się ze specjalistą dermatologiem.

Odnośnik do komentarza

Niestety, ale taka jest prawda. Żeby pozbyć się problemów z trądzikiem po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych trzeba po pierwsze uzbroić się w cierpliwość, a po drugie znaleźć dobrego dermatologa.
Ja też brałam pigułki przez 5 lat, a potem, kiedy je odstawiłam, bo chciałam postarać się o dzidziusia, pojawiły się straszne problemy z cerą i do tego przetłuszczające się włosy. Ja swojego probelemu pozbyłam się całkowicie dopiero po 3 latach...
Życzę Ci dużo cierpliwości i nie trać nadziei!

Odnośnik do komentarza

Miałam podobny problem. Sytuacja uspokoiła się dopiero po dwóch latach. Cierpiałam, ale bez przesady. Pryszcze zawsze można jakoś zatuszować. Denerwują mnie ludzie, którzy za bardzo koncentrują się na takich sprawach. Ciągle gadają o niedoskonałościach i w końcu ludzie zwracają uwagę tylko na czerwone kratery na ich twarzy. Wartość człowieka nie wzrasta odwrotnie proporcjonalnie do ilości pryszczy. Uśmiech zakryje każdego pryszcza, a poza tym naprawdę są w życiu ważniejsze rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...