Skocz do zawartości
Forum

Przyczyny wypadania włosów


Gość monika1e

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Strasznie wypadają mi włosy. Zawsze lubiłam zapuszczać i mieć długie włosy, ale ostatnio dziennie gubię ich aż tyle, że obawiam się najgorszego... Co mam zrobić? Zaczęłam brać tabletki na wzmocnienie włosów, ale nie za bardzo widzę, żeby mi pomogły. Nie wydaje mi się, żebym ostatnio też jakos drastycznie zmieniła styl życia, więc nie wiem co może byc przyczyną takiego stanu rzeczy.

Myślicie, że powinnam iśc z tym do lekarza? Do jakiego?

A może macie dla mnie jakieś rady jak poprawić kondycję włosów? Co robić, czego unikać itd. Będe bardzo wdzięczna za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witaj.

Niezwłocznie powinnaś wybrać się do specjalisty w sprawie swoich włosów, gdyż lepiej znaleźć przyczynę wypadania niż później walczyć o odrastanie włosów, gdyż jest to o wiele trudniejsze.
Lekarz, który może pomóc w wypadaniu włosów to dermatolog.
Poszukaj takiego, który ma doświadczenie w leczeniu wypadania włosów.

Używaj szamponów z witminami B5, B6, PP. Pobudzą one włosy do wzrostu i wzmocnią mieszki włosowe. Podczas mycia masuj skórę. Poprawi to jej ukrwienie i sprawi, że cebulki będą lepiej odżywione. Wypadaniu włosów przeciwdziałają też toniki z roślinnymi wyciągami, np. czarną rzepą. Możesz przeprowadzić kurację preparatami w ampułkach z aminexilem czy fitobioginą. Do układnia stosuj delikatne spraye i lotiony. Modeluj szczotką i susz chłodnym nawiewem z suszarki.
Unikaj częstych wizyt u fryzjera i zabiegów, które źle wpływają na włosy( np. trwała ondulacja, częste farbowanie)

Odnośnik do komentarza

Witam,
Tabletki nie od razu przyniosą efekty. Jeżeli brakowało Ci witamin i minerałów, póki co Twój organizm uzupełnia niedobór tych substancji. Za nim witaminy zaczną wpływać na włosy, minie trochę czasu. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Łykaj je codziennie. Zadbaj też o swoją dietę. Jeśli rzeczywiście nie przyniesie to efektów, włosy nadal będą wypadać, udaj się do lekarza. Może przyczyny wypadania włosów trzeba szukać w zaburzonej gospodarce hormonalnej. Idź do endokrynologa. Zrób badanie krwi. Trzymam kciuki. Mniejmy nadzieję, że to tylko tymczasowe wypadanie włosów. Mi tabletki pomogły.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Na pewno powinnaś zrezygnować z suszenia suszarką, prostowania, kręcenia, farbowania i stylizacji włosów. To wszystko bardzo je niszczy. Spróbuj uratować włosy domowymi sposobami. Poszukaj przepisów na maski do włosów, które przygotujesz sama z naturalnych produktów. Mnie pomógł skrzyp polny, może u ciebie też poskutkuje. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Super mi pomogło Hair Medic a problemy z łysieniem miałam spore i to ciągnące się od dawna, dużo prześwitów, ciągle włosy wylatywały przy kąpieli, albo czesaniu. Teraz w końcu jest okej, mogę sobie ułożyć włosy tak jak mi się podoba...i przede wszystkim mam co układać ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...