Skocz do zawartości
Forum

Prawidłowa pielęgnacja skóry mieszanej po 20-tce


Gość adriannaq

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adriannaq

Mam 24 lata i jestem posiadaczką cery mieszanej z zdarzającymi się pojedynczymi pryszczami oraz z widocznymi porami i wągrami (na policzkach). Interesuje mnie jak kobiety z podobną skórą dbają o skórę. Jest tu ktoś o podobnych problemach skórnych? Najlepiej podajcie nazwy kosmetyków jakich używacie i jeszcze cenę. Z góry serdeczne dzięki dziewczyny :)))))

Odnośnik do komentarza

Hej Ada,
mam tak samo jak Ty, tez borykam się z mieszana skora i niespodziankami od czsu do czasu.. Choc wagry juz przestaly mnie nawiedzac, jednak dalej stosuje profilaktyke. moja pielegnacja sklada sie z:
najpierw oczyszczam skore (rano, wieczorem z odstepami 10-12 godzinnymi) przy pomocy:
- Pianki gleboko oczyszczajacej Pharmaceris T (do 30 zl w aptekach)
- przemywam twarz tonikiem normalizujacym Pharmaceris T (do 28 zl w aptekach)
- 2 razy na tydzien peeling kremowy Iwostin Purritin (35 zl w aptece)
- 3 razy w tyg maseczka oczyszczajaca Ziaja z glinka szara (1.80 zl/sztuka w drogeriach typu Rossmann)
- zel do mycia twarzy (na przemian z pianka) La Roche Posay Effaclar (30 zl w aptece)
- plyn micelarny do demakijazu Bioderma H2O Sensibo (rozowe opakowanie) (nie wiem za ile, dawno kupilam ale w aptece)
- woda termalna w spray'u La Roche Posay (do 35 zl w aptece)
- krem nawilzajaco-matuajcy Sebo-regulujacy Effeclar M La Roche Posay (50zl a aptece)
- krem nawilzajacy Garnier Hydra Adapt sorbet (zielone opakowanie) do cery mieszanej/tlustej (stosuje na przemian z La Roche, do nabycia w drogeriach do 15zl).
- krem pod oczy Avon Anew Aqua Youth (35 zl)
- krem przeciwzmarszczkowy 25+ Yves Rocher Inositol Végétal (60 zl, w sklepie Yves R.)
- krem na noc przeciwzmarszczkowy na noc z tej samej serii Yves (60 zl)

To wszystko. Moja skora wg mnie jest ok. Polecam:))) Trzymaj się.

Odnośnik do komentarza

ja mam cere tlusta i to dopiero masakra... uzywam podobnej pielegnacji co poprzedniczka.. No moze poza kremami przecizmarszczkowymi. (wgl, halooo, mamy po 25-28lat, po co nam takie kremy?! zaczniemy je uzywac po 35 uro!!).

Odnośnik do komentarza

Przed wyborem kosmetyków pielęgnacyjnych warto uważnie przyjrzeć się skórze. Cera mieszana może być bardziej skłonna do przetłuszczania się albo wręcz przeciwnie - do wysuszenia. W szczególności w okresie jesienno-zimowym cerze mieszanej może towarzyszyć odczucie dyskomfortu związane z jej ściągnięciem i odwodnieniem. Jeżeli obserwujesz u siebie tendencję do występowania zaskórników i pojedynczych krostek to sięgaj po kosmetyki typu "żel-krem". Mają one lekką konsystencję i nie czopują ujść mieszków włosowych. Dzięki temu ograniczamy tworzenie się zaskórników. Do mycia skóry stosuj żele, a do tonizowania kosmetyki na bazie drożdży. Unikaj produktów, które zawierają więcej niż 3% alkoholu. Dwa razy w tygodniu możesz aplikować na skórę maskę z zielonej glinki, która doskonale oczyszcza skórę.

Odnośnik do komentarza

~Sha Sha
Kaska tak z ciekawości ile zajmuje Ci czasowo nakładanie tych specyfików?

Średnio rano całokształt (bez nałożenia makijażu) zajmuję mi średnio od 10-15 minut. A wieczorem już do pół godziny, bo wykonuję dokładny demakijaż twarzy przed snem. Ale mi to już weszło w nawyk, i nawet nie czuję tej "straty czasu" jak to niektórzy mówią:)

Odnośnik do komentarza

Kaśka098716191918
~Sha Sha
Kaska tak z ciekawości ile zajmuje Ci czasowo nakładanie tych specyfików?

Średnio rano całokształt (bez nałożenia makijażu) zajmuję mi średnio od 10-15 minut. A wieczorem już do pół godziny, bo wykonuję dokładny demakijaż twarzy przed snem. Ale mi to już weszło w nawyk, i nawet nie czuję tej "straty czasu" jak to niektórzy mówią:)

To bardzo dobry nawyk, który w przyszłości zaprocentuje. Wbrew pozorom te kilkanaście minut poświęcone dla naszej urody to wcale nie dużo. Jednak dzięki takiej systematyce znacząco spowalniamy procesy starzenia się skóry. Każdego dnia pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji skóry, o jej przygotowaniu do nałożenia makijażu oraz o przeprowadzeniu dokładnego demakijażu skóry wieczorem.

Odnośnik do komentarza

Mam podobne problemy ale jestem troszkę młodsza. Niedawno dowiedziałam się o kosmetykach, które stworzył dr Murad- dermatolog. Kosmetyki nie są tanie, ale działają rewelacyjnie. Na początku zadzwoniłam na ich infolinię, bo tam rozmawia się ze specjalistam. Po dokładnym opisaniu moich problemów skórnych kosmetyczka poradziła jaką linię powinnam wybrać. No i mi głównie chodziło o rozwiązanie problemu z trądzikiem, a oni jako jedyni u nas mają linię dla osób po dwudziestym roku życia. Na zabiegi u kosmetyczek wydawałam więcej a nie było widać takiego efektu. Teraz naprawdę mam ładną cerę i jestem bardzo zadowolona, że poświęciłam pieniądze i się nie rozczarowałam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...