Skocz do zawartości
Forum

Cofnięty podbródek


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni dni temu zobaczyłem swój profil twarzy na zdjęciu i od razu zauważyłem, że coś jest nie tak. Praktycznie całe życie widziałem swoją twarz tylko z przodu (głównie w lustrze). Teraz zacząłem się głębiej przypatrywać i odkryłem, że mam cofnięty podbródek ;( Przy pomocy dwóch lusterek sprawdziłem jeszcze raz swój profil i to utwierdziło mnie w tym, że tak rzeczywiście jest ;(

Moglibyście obiektywnie ocenić mój gryz (załączam profil twarzy). Mam 20 lat, przymierzam się do wizyty u ortodonty, chciałbym żebyście napisali czy czasem nie przesadzam na punkcie swojego wyglądu.

Jaki ewentualnie może być to rodzaj wady (mogę dodać kolejne zdjęcia jeśli to jest niewystarczające), czy nie jest za późno na aparat (nie wizja noszenia) lub inną metodę leczenia (swoją drogą moja wada zgryzu pewnie nie jest na tyle rozwinięta żeby być refundowana,ale upewnić się mogę).

Słyszałem o zabiegu wysunięcia żuchwy albo wstawienia implantu, może w tą stronę?

PS. Od dzieciństwa górne dwójki + trójki przykrywały zęby dolne, szkoda, że wtedy nikt nie zwrócił na to uwagi ;(

monthly_2013_12/cofniety-podbrodek_1280.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość agusiekszalony

Na wizytę u ortodonty nie jest za późno tym bardziej na aparat.
Żuchwę można wyciągnąć lub cofnąć za pomocą aparatu ortodontycznego z tym, że musisz mieć 2 łuki w tym samym czasie. Zakłada się wtedy takie specjalne zamki.
Wiem, że z wiekiem (jeśli żuchwa się ze sobą nie zgrywa) podczas jedzenia ścierają się zęby więc warto zainwestować w aparat i te 2 lata (mniej - więcej) pochodzić.
Moim zdaniem aparaty są bardzo seksowne i zawsze modne.
Jeśli nie chcesz zwykłego aparatu możesz założyć porcelanowy. Jest troszeczkę droższy ale praktycznie nie widoczny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...