Skocz do zawartości
Forum

Twarda woda a skóra


abc14

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za zainteresowanie tematem jednak jeszcze interesuje mnie czy może wysuszać skalp głowy? Borykam się od paru lat z łupieżem, którego nie mogę wyleczyć żadnymi preparatami przepisanymi nawet i przez dermatologa, były to rózne szampony, sterydy i witaminy Ostatnio dowiedziałem się, że wysuszenie głowy może własnie źle wpływac na stan włosów i przez co powoduje swdzenie i wypadanie, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza

2 tys zł owszem dużo, ale jeśli mam mieć komfort psychiczny i jeszcze mieć zdrową skórę głowy i twarzy to 2 tys zl dla mnie jest pryszczem. Czy jeśli wypadanie wlosow bylo spowodowane przesuszeniem a skora w ogole się nie regenerowala, a uda sie teraz ja wyleczyć jest możliwosc chociaz odzyskania polowy tego co się stracilo? Zakoli nie mam, także nie jest andregenowo, dzieki z góry :)

Odnośnik do komentarza

abc14
Dziękuje za zainteresowanie tematem jednak jeszcze interesuje mnie czy może wysuszać skalp głowy? Borykam się od paru lat z łupieżem, którego nie mogę wyleczyć żadnymi preparatami przepisanymi nawet i przez dermatologa, były to rózne szampony, sterydy i witaminy Ostatnio dowiedziałem się, że wysuszenie głowy może własnie źle wpływac na stan włosów i przez co powoduje swdzenie i wypadanie, czy to prawda?

Problemy dotyczące skóry głowy mogą niekorzystnie wpływać na włosy. Jeżeli od dłuższego czasu masz problem z łupieżem to udaj się do Trychologa. Jest to specjalista od włosów, który na pewno dobierze dla Ciebie odpowiednią metodę leczenia.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje pani za odpowiedź, jednak wydaje mi się, że w moim przypadku jest to wrażliwa skóra głowy, jeśli po niektórych lekach na łupież objawy się pogarszały. Żaden lekarz ani żaden szampon mi nie pomógł, całe ciało mnie swędzi, wykluczyłem różne łzs bo lekarz mi nie powiedział o tym, wykłuczyłem alergie, bo miałem badania, miałem robione badania na tarczyce, witaminy i itp nic nie wykazało, również brałem cynk, biotyne nic a nic nie dawało efektów, więc mam wrażenie, że to może być po prostu sucha skóra głowy, bo to nie jest taki zwykły łupież, nie przypomina łusek tłustego, ani suchego, po prostu jest biała skóra jak np na nosie, gdy nie nałożę nawilżającego kremu. .Może mi ktoś po tym opisie pomóc ? Moja siostra też narzeka czasem na suchą skórę jak i mój tato, być może to woda? Pomożcie, dermatolodzy olewają mnie, bo mowia, że niemożliwe jest, aby żaden szampon nie dawał rady.

Odnośnik do komentarza
Gość milena9092

Twarda woda ma zły wpływ na naszą skórę i już bardzo wiele osób się o tym przekonało. Jeśli i Wy macie taki sam kłopot, to myślę, że mogę polecić Wam zmiękczacze wody Znajdziecie sobie sklep w Waszej okolicy lub sklep online, który prowadzi sprzedaż takich produktów i gotowe. Mam nadzieję, że jakoś poradzicie sobie z tym problemem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...