Skocz do zawartości
Forum

Cera naczynkowa przy bardzo jasnej karnacji


Gość Rudowłosa20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rudowłosa20

Zacznę od tego, że jestem kobietą rudowłosą, co idzie w parze z faktem, iż posiadam bardzo jasną cerę (w tym jasne rzęsy i brwi). Niestety na swojej twarzy (policzkach) posiadam naczynka, które nie są owszem widoczne gołym okiem (dostrzegam je wtedy, kiedy patrzę w lusterko z bliskiej odległości), na domiar złego mam także zaczerwienienie policzki, które wprawiają mnie w dyskomfort. Najgorszej jest zimą, kiedy z dworu, wejdę do ciepłego pomieszczenia, wtedy mam odczucie jakby moja twarz płonęła. Przez swoją cerę i te zaczerwienienia, jestem wręcz zmuszona do używania podkładu - owszem daje on wręcz rewelacyjny rezultat, jednakże napiszę w ten sposób : MAM ZWYCZAJNIE DOŚĆ.. Chciałabym się dowiedzieć, czy istnieje krem, który "zamknie" mi moje naczynka, sprawi, że nie będę odczuwać "wybuchów gorąca" na twarzy, i przede wszystkim zredukuje moje zaczerwienienia? Posiadam cerę wrażliwą, mieszaną, ale przeważnie suchą. Bardzo mi zależy, aby się tego pozbyć, ponieważ Ja już naprawdę nie chce bawić się w Make-Up, który sprawia, że czuje się sztucznie.. A chce czuć się naturalnie, i komfortowo.. Tak samo nie mogę chodzić na solarium, by poprawić wygląd swojej karencji, ponieważ, np. nawet przy dłuższym przebywaniu na słońcu, moja twarz jest czerwona (policzki). Wiem, że istnieje wiele kremów, ale chciałabym się dowiedzieć, czy istnieje taki, który faktycznie przyniesie oczekiwany rezultat? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi..
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Niestety za pomocą kosmetyków nie można "pozamykać" trwale rozszerzonych naczynek. Jest to możliwe jedynie przy użyciu lasera. Jednak warto stosować specjalne kosmetyki do cery naczyniowej, gdyż w ich składzie znajdują się substancje uszczelniające naczynia, które zapobiegają dalszemu rozwojowi zmian. Jeżeli zwykłe kosmetyki drogeryjne nie spełniają Twoich oczekiwań to udaj się na konsultacje do dermatologa, który być może przepisze Ci jakiś preparat na receptę.

Odnośnik do komentarza

Cera naczynkowa i często trądzik różowaty wymagają kompleksowego leczenia farmakologicznego, dietetycznego i dermatologicznego. Jest wiele leków miejscowych, które skutecznie pomagają. Poszerzone naczynka można zamknąć tylko laserem, głównie diodowym (nie IPL-em- który likwiduje tylko rumień). Nie znam kremu na naczynka, który skutecznie pomaga, to zwykłe naciąganie klientów. Zasięgnij fachowej porady dermatologa, który zamknie naczynka, zlikwiduje rumień i włączy Ci preparaty robione, łagodzące.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobre kosmetyki do cery naczynkowej ma Firma Dermika. Kolekcja Vitamin P Plus ma działanie kojące, przeciwzmarszczkowe i nawilżajace. Doskonale maskuje zaczerwienienia i widoczność naczynek, łagodzi podrażnienia Dla mojej naczynkowej cery balsam absolutny.

Odnośnik do komentarza

~Ilona43
Bardzo dobre kosmetyki do cery naczynkowej ma Firma Dermika. Kolekcja Vitamin P Plus ma działanie kojące, przeciwzmarszczkowe i nawilżajace. Doskonale maskuje zaczerwienienia i widoczność naczynek, łagodzi podrażnienia Dla mojej naczynkowej cery balsam absolutny.

Witamina P jest jedną spośród wielu substancji wzmacniających naczynia krwionośne. Bez wątpienia, warto zwrócić uwagę na to, aby kosmetyk pielęgnacyjny przeznaczony dla cery naczyniowej, posiadał w składzie tę substancję. Inne substancje na które warto zwrócić uwagę to witamina C, flawonoidy, ruszczyk oraz escyna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...