Forum Uroda

Czy codzienne mycie włosów szkodzi?

tajemnicza69

tajemnicza69

Witam ;)
Czy codzienne mycie wlosow szkodzi im? Ja myje wlosy codziennie bo czuje sie wtedy komfortowo a włoski są lsniace, świeże, lekkie i pachnąc. Nie mam problemow z tlustymi wlosami raczej z wysuszonymi takze staram sie o nie bardzo dbac bo sa w dodatku dlugie (do pasa)uzywam szamponow, odzywek, masek z Loreal elseve na wysuszone wlosy. Po umyciu nakladam jeszcze jedwab na koncowki. Podcinam wlosy co miesiac. Nie prostuje, nie susze.Takze czy codziennie mycie wlosow moze im szkodzic? bo troszke mi zaczely ostatnio wypadac ale nie wiem czy to jest spowodowane ich czestym myciem? dodam ze choruje na niedoczynnosc tarczycy;/
Z gory dziekuje za odp ;)

98582 tajemnicza69 Kobieta, 28 lat, Krakkow

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Daria to ja

~Daria to ja

codzienne mycie włosów bardzo szkodzi a wypadac Ci moga z niedoczynnosci, myj co 2-3 dni, uzaleznilas je od mycia dlatego na 2 dzien sa nieswieze

Trick

Trick

szkodzi, ten łój organizm po coś produkuje, on ma chronić skóre włosów i włosy.. jeśli co dziennie go usuwasz to organizm stara się go więcej produkować wiec włosy przetłuszczają się szybciej...

91915 trick Kobieta, 31 lat, Mazowickie
kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Włosy powinno się myć tak często jak to jest konieczne. Jeżeli się przetłuszczają to można je myć nawet codziennie. Jeżeli jednak włosy są normalne to jednak lepiej odczekać dwa-trzy dni z myciem. Wątpię jednak, aby przyczyną wypadania włosów było ich częste mycie. Raczej brałabym pod uwagę niedoczynność tarczycy, gdyż w tym przypadku często objawem towarzyszącym jest wypadanie włosów.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 27 lat, Warszawa
~Autor emina

~Autor emina

Jeżeli masz potrzebę mycia włosów codziennie to możesz to robić jednak do tego należy używać specjalnych delikatnych szamponów! Na pewno nie Elseve, Dove, Garnier ect! Zawierają one siarczany które bardzo wysuszają skórę głowy i włosy! Jednak jeżeli masz włosy które się nie przetłuszczają to radziłabym ograniczyć mycie do częstotliwości co 2-3 dni. Uwierz że dzięki temu włosy będą wyglądały lepiej. Zrezygnowałabym z kosmetyków drogeryjnych, albo przynajmniej wybierała te z dobrymi składami.
Zgadzam się z Panią Joanną że przyczyną wypadania jest problem z niedoczynnością tarczycy, choć jeśli jest obecnie w normie i bierzesz leki to nie powinna mieć wpływu na zwiększone wypadanie. Ale to musi zbadać lekarz.

~angelzyr14

~angelzyr14

ja uważam że częste mycie włosów im nie szkodzi ale nie mam pewności bo sama myję codziennie i nic im nie jest ale moja mama twierdzi że się niszczą więc nie wiem co ile mam je myć

~Malinka94

~Malinka94

Myj tak często jak potrzebujesz i tyle. Ja myję codziennie. Mam długie, gęste włosy, przez co szybko mam przetłuszczone. Po nocy są one przyklapnięte, nie chcą się ułożyć, widać że są nieumyte... Trzeba tylko pilnować, aby ich nie przesuszyć.

Odpowiedź eksperta

~angelzyr14
ja uważam że częste mycie włosów im nie szkodzi ale nie mam pewności bo sama myję codziennie i nic im nie jest ale moja mama twierdzi że się niszczą więc nie wiem co ile mam je myć

Częste mycie włosów może powodować ich przesuszenie oraz powstawanie w ich strukturze mikrouszkodzeń. W końcu po myciu włosów wycieramy je ręcznikiem, czeszemy i często suszymy przy użyciu suszarki. Są to czynniki mechaniczne, które pogarszają wygląd naszych włosów. Niestety nie ma takiej możliwości, aby całkowicie zabezpieczyć włosy przed uszkodzeniami. Można jednak, dbać o ich kondycję poprzez stosowanie rozmaitych masek i odżywek oraz regularne wizyty u fryzjera :-)

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 27 lat, Warszawa