Skocz do zawartości
Forum

Jak dbać o poparzoną skórę?


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od stopnia oparzenia skóry oraz od tego co było czynnikiem prowokującym. Czy widoczne są pęcherze?
Jeżeli tak to konieczna jest konsultacja z lekarzem. Istnieją specjalne maści lecznicze, które są dostępne na receptę.

Natomiast w przypadku łagodnego oparzenia słonecznego poleca się właśnie panthenol, który przyśpiesza regenerację skóry i łagodzi podrażnienia. Należy pamiętać o tym, że kosmetyk ten aplikujemy na skórę cienką warstwą, której nie wmasowujemy - czekamy, aż produkt sam się wchłonie.

Z domowych sposobów na oparzenie mogę polecić zimny kefir, który kładziemy na powierzchnię skóry na około 10-15 minut, a następnie zmywamy wodą.

Odnośnik do komentarza

kefir, maślanka, to takie najpopularniejsze
do mniej popularnych maseczka z mąki ziemniaczanej i wody. Robisz taką papkę i nakładasz na siebie zmywasz jak zacznie twardnieć i słyszałam jeszcze o okładach z octu ale jak sie je robi to nie wiem

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

Odnośnik do komentarza

Zobacz w Hildegard Braukmann - mają fajny, naturalny kosmetyk, który powinien wam pomóc. Tutaj najważniejsza jest jakość, nic ponadto. No i systematyczność używania tych samych kosmetyków. Tak właśnie najłatwiej o uzyskanie normalności. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...