Skocz do zawartości
Forum

Farbowanie włosów u 13-latki


Rekomendowane odpowiedzi

Pogadaj z mama i powiedz ze masz juz 13 lat i zaczol sie u Cb ten burzliwy czas kiedy szukasz dla siebie swojego imag'u. Popros ladnie. Mamy sa slabe:PP Ja tez pofarbowalam w Twoim wieku i to bzdury "ze sie wlosy niszcza":) Jak Ci sie nie spodoba, to bedziesz miala kare na przyszlosc:P Na bledach sie czlowiek uczy w koncu, nie? Ale z trwala sie wstrzymaj bo to JEDNAK NISZCZY CI WLOSY. Zawsze mozna uzywac (od czasu do czasu) lokowki:)

Odnośnik do komentarza

Ja miałam swojego czasu praktyki w gimnazjum w którym to było zabronione. Za makijaż, kolczyki w różnych częściach ciała czy farbowanie włosów dostawało się punkty ujemne które obniżały zachowanie.
Więc to co pisze Trick niekoniecznie mija się z prawdą.
Pamiętam jak przy mnie ( byłam wtedy praktykantka) nauczycielka kazała iść zmyć makijaż i wyjąć kolczyka z nosa...

Odnośnik do komentarza

To chyba masz na mysli gimnazjum prywatne, pewnie jakies z najlepszymi wynikami.. bo w panstwowkach najczesciej nauczyciele maja wbite w to, czy uczennica sie maluje, ma kolczyki, tatuaz.
Jasmi, ja chodzilam do takowego wlasnie i to byla panstwowka, zespol szkol. Moze jakas katechetka sie od czasu do czassu czepiala, ale z reguly mialo sie gdzies co gadala (sama jestem przykladem, mialam kolczyka pod warga).

Odnośnik do komentarza

Zabiegi trwałej oraz farbowanie bardzo niekorzystnie działają na włosy. Trwała może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia oraz wypadania włosów. Ponadto, po farbowaniu trzeba regularnie chodzić do fryzjera, gdyż bardzo szybko u nasady włosów pojawiają się nieestetyczne odrosty. Myślę, że Twoja mama nie chce się zgodzić na taką zmianę, bo jesteś jeszcze młoda. Szkoda by było w tak młodym wieku narażać skórę głowy oraz włosy na działanie szkodliwych substancji chemicznych.

Odnośnik do komentarza

Też chciałam tak zrobić bo mam taki bardzo brzydki odcień brązowych... nauczyłam się je akceptować i układać je tak aby mnie upiększały nie szpeciły ;) np. teraz mam bardzo wysokiego kitka w którym wyglądam ślicznie ^^
A może spróbój namówić na pasemka korowe :P Sama bym chciała różowe albo niebieskie albo mieszane:)

Odnośnik do komentarza

Lepiej poczekaj z farbowaniem do czasów liceum. Tam już można bez przeszkód kreować swój własny styl, nikt go nie komentuje, nikt się nie czepia, nie zwraca uwagi.

Cztery lata temu skończyłam gimnazjum publiczne i również było tam zakazane malowanie włosów, kolczyki, makijaż, tatuaże. Było wtedy wzywanie do sali jakiś wicedyrektorek, pouczanie, kazanie zmycia/zdjęcia tego, obniżanie zachowania.
Według mnie takie ganianie jest dobre. Wiele dziewczyn, które "upiększają" swoje ciało w tym wieku robi to bez wiedzy rodziców i w ukryciu. Makijaż mocny, nierówny, postarzający, zrobiony ze źle dobranych kosmetyków. Do tego przekłuwanie różnych części ciała przez dobre koleżanki, oczywiście w niesterylnych warunkach (kibelki), niesterylnymi narzędziami... Dziwię się, że żadna z moich znajomych nie nabawiła się wtedy jakiegoś tężca lub innego choróbska.

Odnośnik do komentarza
Gość Lawendowa

Ja ostatnio byłam w odwiedziny u koleznaki która pracuje jako nauczycielka w gimnazjum... I powiem wam byłam przerażona... Dziewczynka lat 13-14 z tatuażem na krzyżu... albo tak umalowana że szkoda gadać.... Najlepsze jest to że w szkole jest zakaz ale co z tego jak nauczyciel zwraca uwagę, wzywa rodziców a rodzic mówi że on się na to zgodził ....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...