Skocz do zawartości
Forum

Pocące się stopy i nieprzyjemny zapach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze stopami, które pod zdjęciu butów, bardzo nieprzyjemnie śmierdzą. Sprawa polega na tym, ze w jakichkolwiek butach bym nie chodził (nie mowie tu już o bieganiu) noga okropnie mi się poci. Po 2 buty wydają taki sam odór. Jest to bardzo uciążliwe, bo jest mi wstyd, kiedy do kogoś idę i muszę zdjąć buty. Czy da się coś z tym zrobic? Czy są jakieś preparaty do usuwania tegoż smrodu z butów?

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

a smród z butów nalepiej pomaga ich wypranie w pralce, potem dokładne wysuszenie a nastepnie wkładanie w nich takich saszetek pachnących ( można je kupić w drogeriach) możesz jeszcze próbować uszyć taki małe szaszetki z jakiegoś gęstego materiału ( np płótna) i wsypać do niego proszek do pieczenia, on pochłania zapach.

Odnośnik do komentarza

Za przykry zapach potu odpowiadają bakterie obecne na naszej skórze. Przekształcają one składniki potu na metabolity o nieprzyjemnym zapachu. Można temu zapobiec stosując specjalne dezodoranty do stóp. Mechanizm ich działania opiera się na 3-ech etapach: ograniczenie aktywności mikroorganizmów (obniżenie pH), maskowanie nieprzyjemnego zapachu (zastosowanie odpowiednich substancji zapachowych) oraz dostarczenie bakteriom "alternatywnej" pożywki.

Jeżeli działanie dezodorantu jest zbyt słabe, można dodatkowo połączyć tę metodę z innym, silnie działającym środkiem, np. Etiaxilem. Etiaxil to preparat, który redukuje ilość wydzielanego potu. To również ma wpływ na redukcję nieprzyjemnego zapachu potu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...