Skocz do zawartości
Forum

Pojawianie się nowych pieprzyków


Gość clark4f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
od dziecka na ciele miałam kilka małych pieprzyków, jednak zauważyłam, ze w ostatnich miesiacach pojawiło sie kilka małych pieprzykowych kropeczke na moim ciele. czy cos je moglo spowodowac/ nasilic? Czy to normalne ze z wiekiem moga pojawic nowe pieprzyki?

Odnośnik do komentarza
Gość Dorotka z krainy Oz

nie to normalne, że czasem pojawiają się nowe pieprzyki. Ja też tak mam jedne się pojawiają inne znikają. Póki nic się z nimi nie dzije, nie rosną nagle, mała ładny kształt i kolor to wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza

To naturalne, że z wiekiem na naszej skórze pojawia się coraz więcej zmian barwnikowych. Głównym czynnikiem odpowiadającym za to jest promieniowanie UV. W związku z tym wskazane jest ciągłe (przez cały rok) stosowanie kosmetyków z filtrami ochronnymi. Dzięki temu nie tylko zapobiegniemy pojawianiu się znamion, ale również zabezpieczymy się przed rakiem skóry. Przynajmniej raz w roku powinniśmy chodzić do dermatologa w celu kontroli znamion ;).

Odnośnik do komentarza

Mam 17 lat jakieś 7 lat temu pojawiło mi się coś dziwnego na nosie tak jakby duża krostka. Mam problemy z trądzikiem i moja siostra pomyślała że to normalna krostka i ją próbowała wycisnąć ale to się nie udawało. Potem to się zagoiło i powstał dość spory pieprzyk czy to normalne?

Odnośnik do komentarza

~Milka555
Mam 17 lat jakieś 7 lat temu pojawiło mi się coś dziwnego na nosie tak jakby duża krostka. Mam problemy z trądzikiem i moja siostra pomyślała że to normalna krostka i ją próbowała wycisnąć ale to się nie udawało. Potem to się zagoiło i powstał dość spory pieprzyk czy to normalne?

Najlepiej skonsultuj się z dermatologiem w tej kwestii. Ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie bez możliwości obejrzenia zmiany. Jakiej wielkości jest zmiana i w jakim odstępie czasu osiągnęła ona obecny rozmiar?

Odnośnik do komentarza

Witam, od 3-4 dni dzień, w dzień po każdej przespanej nocy zwieksza mi się ilość piperzyków. Jedne sa malutkie, a drugie większe. Żaden z nich nie ostaje.
Czy to naturalne aby w kilka dni przybyło około 20-30 pieprzykow ?
Dodam że nigdy się nie opalałem.

Odnośnik do komentarza

~Arias
Witam, od 3-4 dni dzień, w dzień po każdej przespanej nocy zwieksza mi się ilość piperzyków. Jedne sa malutkie, a drugie większe. Żaden z nich nie ostaje.
Czy to naturalne aby w kilka dni przybyło około 20-30 pieprzykow ?
Dodam że nigdy się nie opalałem.

Objawy, które opisujesz są dosyć nieprawdopodobne. W szczególności, że nie wystawiasz się na działanie słońca. Dobrze by było, abyś skonsultował się z lekarzem dermatologiem. P.s czy stosujesz filtry słoneczne?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...