Skocz do zawartości
Forum

Sucha skóra po żelu przeciw wągrom


Gość Dominiczka96

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominiczka96

ostanio zakupilam w avonie zel przeciw wagrom i bardzo zaskodzil moojej cerze bo zroobila sie bardzo sucha i tak jakbym mial na twarzy jakis zasuszony plastik ktory ogranicza moje ruchy ... po uzyciu pewnego kremu to zeszlo ale nadal mam sucha skore co nie ladnie wyglada podczas nakladania fluidu... prosze o porady...

Odnośnik do komentarza

musisz nawilżyć skórę. Stosuj kremy mocno nawilżające, rób maseczki nawilżające. Ja sobie tak twarz załatwiłam maseczką. Już 4 miesiąc próbuje naprawić sobie skórę. Ja robię tak : na wieczór krem tłusty - zwykły nivea ( ten granatowy) a na dzień krem nivei soft. Do tego dużo wody piję, i od czasu do czasu robię maseczki nawilązające z AA

Odnośnik do komentarza

Spora część kosmetyków na trądzik wysusza i podrażnia skórę, a nawet prowadzi do odwodnienia. Przydałoby Ci się coś profesjonalnego np. zabieg mezoterapii igłowej, ale koszt takiego zabiegu to ok. 200zł. Postaw na delikatną pielęgnację. Kupuj emolienty z apteki lub kosmetyki ekologiczne, naturalne np. z firmy L'OCCITANE.

Odnośnik do komentarza

Kosmetyki na "wągry" (zaskórniki) z reguły zawierają w składzie substancje, które delikatnie złuszczają naskórek. Prawdopodobnie działanie kosmetyku, który kupiłaś jest zbyt intensywne dla Twojej cery. Najlepiej by było, abyś stosowała go jedynie w obrębie okolic skóry, gdzie występują zaskórniki. Możesz również całkowicie zrezygnować ze stosowania tego preparatu jeżeli skóra bardzo mocno się wysuszyła.

W chwili obecnej polecam Ci stosowanie kosmetyków silnie nawilżających oraz maski regenerujące. Wskazany jest również peeling - najlepiej ziarnisty (pod warunkiem, że nie masz cery naczynkowej lub trądzikowej).

Peeling usunie z powierzchni skóry obumarłe komórki naskórka, które są widoczne jako nieestetyczne, białe płaty.

Odnośnik do komentarza

Ja również stosowałem Curiosin, efekty były już po paru dniach, bez efektu wysuszania skóry. Krosty szybko znikały a nowych nie było już tak dużo, a po kilku tygodniach tylko sporadyczne wypryski ale bez stanów zapalnych jak poprzednio. Wcześniej strasznie męczyłem sie bo niektóre wypryski sie jątrzyły. Teraz to juz dermatolog stwierdziła że leczenie zakończone ale jak cos widzę że zaczyna sie robić to smaruje maścią i szybko sie goi, bez problemowo.
Oczywiście oprócz Curiosinu codziennie, toaleta twarzy mydełkami z olejkami i glinkami. Staram się zmieniać i kupuje różne ale nie zauważyłem różnicy w działaniu. Tzn jak sie już wykurowałem tą maścią to mydła są jak by podtrzymujące efekty, może tez i dzięki nim nie mam uczucia suchej skóry.

Odnośnik do komentarza

Mi w walce z wągrami i zaskórnikami pomogły plastry Beauty Formulas. Naprawde działają! Zwilżam nos, czoło albo brodę (w zależności gdzie chce skórę oczyścic) i przyklejam plaster, dokładnie dociskając. Po 10-15min plaster zasycha i wtedy go odrywam, a on wyciąga wszystkie syfy i wągry! Wszystko oczyszczone, bez żadnego wyciskania )
Szukałam ich na początku w różnych aptekach i drogeriach, ale nigdzie ich nie mogłam dostać - ostatecznie polecam Allegro - tam są dostępne bez problemu i są naprawde niedrogie. Mam nadzieje że komuś też posłużą tak dobrze, jak mi )

Odnośnik do komentarza

Polecam dermokosmetyki cetaphil. Mojej skóry nic nie nawilża lepiej. Nie są to najtańsze drogeryjne kosmetyki (ale też cena nie jest zaporowa, jak wyżej ktoś tam proponował), ale działają świetnie, są wydajne, więc warto wydać na nie nieco więcej.

Odnośnik do komentarza
Gość maluszeczka

Ja znam serię kosmetyków Cetaphil i uważam, że są jedne najlepszych. Zresztą mam wrażenie że wiele osób ich używa, przynajmniej wielu moich znajomych. Uwielbiam krem DA Ultra, już z 3 opakowania mam za sobą. Tak samo bardzo wydajny jest balsam MD Dermoprotektor.

Odnośnik do komentarza

A wiesz, że dermoprotektor jest świetny po opalaniu? Ostatnio byłam w aptece i prosiłam o coś z pantenolem, bo mój mąż się trochę za bardzo opalił ;) Pani polecała mi tam jakieś pianki, maść itp., a na przyszłość właśnie stosować cetaphil po każdym opalaniu, bo też ma w składzie pantenol i świetnie łagodzi podrażnienia i wspomaga regenerację skóry.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...