Skocz do zawartości
Forum

Włosy na rękach


Rekomendowane odpowiedzi

Hey.Mam pytanie. Kiedyś ogoliłam sobie włosy na rękach maszynką.Odrosły mi dłuższe ( Tak mi się wydaję.) Jak je wyniszczyć,osłabić tak żeby zrobiły się słabsze ? Jakieś domowe sposoby prócz golenia ? Wydaje mi się ,że musi być jakiś sposób tak samo jak można zniszczyć włosy na głowie . Proszę o jakieś rady ! Jest to dla mnie ważne . Z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza

A może spróbuj depilacji laserowej? dzięki niej będziesz miała spokój z włoskami na stałe ;) tylko wybierz dobry salon z odpowiednim rodzajem lasera. Ja depilację wykonywałam w salonie Elite w warszawie i tam dobrali odpowiedni laser do rodzaju i typu moich włosków na nogach. Naprawdę polecam :)

Odnośnik do komentarza

To naturalne, że włoski po goleniu stają się mocniejsze i bardziej widoczne. Naturalnym sposobem, który umożliwia ich redukcję jest depilacja za pomocą pasty cukrowej. Pastę należy przygotować z poniższych składników:

2 szklanki cukru
1/4 szklanki soku z cytryny
1/4 szklanki wody

Wyżej wymienione składniki mieszamy, a następnie podgrzewamy w garnku. W momencie, gdy masa stopnieje i przybierze bursztynowy kolor - całość przelewamy do specjalnego pojemniczka i czekamy do jej wystygnięcia. Po wystygnięciu urywamy kawałki pasty, a następnie ugniatamy rękoma. Aplikujemy pasek pasty w obrębie skóry, którą chcemy wydepilować i energicznie odrywamy.

Tego rodzaju zabieg wykorzystuje jedynie naturalne składniki. Co więcej, metoda ta nie powoduje wzmocnienia włosków ;-)

Odnośnik do komentarza
Gość katarzynaWojcicka

Kaśka098716191918
~inapenas
Może przecierać wodą utlenioną? Bo słyszałam, że podobno włoski po niej jaśnieją i stają się słabsze :)

Też słyszałam o tej wodzie:) Nie próbowałam bo mam wrazliwa skorę. Podobno włoski wolniej odrastają itp. Ale the best jest laserówka. Masz spokoj na 6 miechy.

"laserówka" czyli laser? ;) Zgadzam się i również polecam, tylko nie każdy laser powoduje trwałe usunięcie włosków. Najlepiej udaj się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego - wiem że w Elite dobierają rodzaj maszyny pod kątem rodzaju włosa

Odnośnik do komentarza

W Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem była by depilacja woskiem. Woskowanie zdecydowanie osłabia włosy i opóźnia ich odrost. Nie ma ryzyka, że włoski będą grubsze i ciemniejsze.

Istnieją różne receptury dotyczące wykonania pasty cukrowej. W rzeczywistości niekiedy za pierwszym razem pasta ta nie wychodzi idealna i konieczna jest modyfikacja ilościowa poszczególnych składników. Po kilku próbach uzyskuje się idealną masę do depilacji, dlatego nie należy się zniechęcać po pierwszej próbie ;).

Przykładowy przepis na pastę cukrową do depilacji to:
-sok z połowy z cytryny
-1,5 szklanki cukru
-0,5 szklanki wody

Wszystkie składniki mieszamy, a następnie podgrzewamy w rondlu, aż do uzyskania bursztynowego koloru masy. Następnie wystarczy przelać masę do pojemniczka i poczekać do jej całkowitego wystygnięcia.

Odnośnik do komentarza

~ulka34
A może spróbuj depilacji laserowej? dzięki niej będziesz miała spokój z włoskami na stałe ;) tylko wybierz dobry salon z odpowiednim rodzajem lasera. Ja depilację wykonywałam w salonie Elite w warszawie i tam dobrali odpowiedni laser do rodzaju i typu moich włosków na nogach. Naprawdę polecam :)

też uważam, że to najlepszy sposób. minusem jest to, że przed zabiegiem trzeba zgolić, ale po pierwszym zabiegu włoski po 2 tygodniach prawie wszystkie wypadają, a odrasta tylko część i to słabsza. ja robiłam IPL LuxG na początku, a później jak już były delikatne i jaśniejsze LuxY - jakiś patent mojej kosmetolog.

Odnośnik do komentarza

zabiegowa
~ulka34
A może spróbuj depilacji laserowej? dzięki niej będziesz miała spokój z włoskami na stałe ;) tylko wybierz dobry salon z odpowiednim rodzajem lasera. Ja depilację wykonywałam w salonie Elite w warszawie i tam dobrali odpowiedni laser do rodzaju i typu moich włosków na nogach. Naprawdę polecam :)

też uważam, że to najlepszy sposób. minusem jest to, że przed zabiegiem trzeba zgolić, ale po pierwszym zabiegu włoski po 2 tygodniach prawie wszystkie wypadają, a odrasta tylko część i to słabsza. ja robiłam IPL LuxG na początku, a później jak już były delikatne i jaśniejsze LuxY - jakiś patent mojej kosmetolog.

Jak dla mnie to nie jest duży minus, że trzeba włosy zgolić przed zabiegiem...pytanie tylko w jakim celu??

Odnośnik do komentarza

kosmetolog Joanna Hirszler
Jeżeli włoski nie będą zgolone to może dojść do poparzenia skóry. Poza tym, w ten sposób zmniejszamy powierzchnię włosa, dzięki czemu światło lasera ulega rozproszeniu w obrębie jego cebulki i macierzy, które są zlokalizowane pod powierzchnią skóry.

a jak to się dzieje, że włosy później nie odrastają?? przecież jak depilujemy je woskiem to też usuwamy cebulkę...jednak po jakimś czasie włoski znowu odrastają

Odnośnik do komentarza

Na skutek działania lasera dochodzi do termicznego uszkodzenia macierzy oraz komórek odpowiedzialnych za odżywianie włosa. To uniemożliwia jego odrastanie. Warto jednak pamiętać o tym, że laser działa jedynie na włosy znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu, dlatego w celu redukcji znaczącej ilości owłosienia, wskazane jest wykonanie kilku zabiegów. Istotna jest również grubość oraz barwa włosa ;-)

Odnośnik do komentarza

~pomaranczaicytryna
o dobrze wiedzieć, bo się wybieram do studia laser na taki zabieg i nie do końca byłam przekonana co do jego skuteczności i czy warto się mu poddać

Warto pod warunkiem, że masz jasną karnację i ciemne włoski. Czy zabieg będzie wykonywany u Ciebie teraz na wiosnę lub lato?
Musisz być ostrożna, bo po laserowej redukcji owłosienia niewskazane jest wystawianie skóry na działanie słońca. Najlepszym okresem na wykonanie tego zabiegu jest jesień lub zima.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...