Skocz do zawartości
Forum

Zniszczona i nierówna skóra z widocznymi porami u nastolatki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam 16 lat.

Dość nasilonego trądziku dostałam w klasie czwartej podstawówki. Nie było łatwo żyć wśród docinek innych dzieciaków, każdy dzień wśród ludzi był koszmarem. Wiedziałam, że się odsuwają i akceptowałam to pochylając głowę i nie patrząc im w oczy. Traciłam znajomych w szybkim tempie, a coraz więcej osób mi dogryzało. W klasie pierwszej gimnazjum udałam się do dermatologa, ale kosztowne lekarstwa nie przynosiły efektów.

Rok 2012 zaczęłam z podkładem w ręku, musiałam się ratować. Zaczęłam stosować podkłady. Z czasem stan mojej twarzy zaczął się pogarszać, przez co byłam zmuszona na kolejne warstwy kremów. Codziennie dbam o swoją twarz, używam żelu z apteki, maści z witaminami, peelingów, maseczek oraz mam zbilansowaną dietę, ale moja cera to jedna wielka masakra!

Gdy zmyję całą "tapetę" i spojrzę w lusterko w pełnym świetle słonecznym zbiera mi się na łzy. Moja cera wygląda bardzo staro, widocznie odcina się od szyi. Jest też zniszczona i nierówna. Krostki, widoczne pory, przebarwienia. Przetłuszczenie maksymalne.
Jest tak fatalnie, że kosztem zrobienia odpowiedniego makijażu potrafię opuścić pierwsze godziny lekcyjne w szkole. Każdą przerwę spędzam w toalecie poprawiając makijaż.

Nie wiem co robić, chcę mieć piękną cerę, ale wyjście z domu bez podkładu zakrywającego ten tajfun nie wchodzi w rachubę. Nie chcę kolejnych warstw. Zbyt daleko to zaszło. Na pewno są inne sposoby, niż zmycie wszystkiego i dotlenienie cery... Proszę, może mi ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza

Dobrze by było, abyś udała się na wizytę do dermatologa. Obecnie istnieje wiele metod leczenia zmian trądzikowych. Najlepiej działają metody skojarzone - np. połączenie terapii doustnej z miejscową. Jednak to lekarz zadecyduje o tym jaka metoda leczenia będzie dla Ciebie odpowiednia.

Do codziennej pielęgnacji stosuj preparaty przeznaczone dla cery tłustej. Wybieraj kosmetyki o właściwościach matujących (na dzień) oraz normalizujących (na noc). Unikaj preparatów zawierających alkohol - mogą one pogorszyć obecny stan skóry.

Odnośnik do komentarza
Gość kasiekos

Możesz spróbować zabiegów w Beauty Center Józefów, o ile chodzi o tą okolicę, tak jak robiłam. Na wypryski stosowałam aplikator Hildegard Braukmann, skórę mam w dobrym stanie. Po tym najgorszym okresie tak na prawdę nie zostały mi nawet zaczerwienienia.

Odnośnik do komentarza
Gość karciella

Próbowałaś zabiegów? Peelingi? Kremy? Akurat po spa używałam dokładnie tego, właśnie Hildegard Braukmann, problemy szybko zniknęły. W tym momencie faktycznie wygląda to super, ale tutaj jednak kluczowe znaczenie ma po prostu systematyczność.

Odnośnik do komentarza

~karciella
Próbowałaś zabiegów? Peelingi? Kremy? Akurat po spa używałam dokładnie tego, właśnie Hildegard Braukmann, problemy szybko zniknęły. W tym momencie faktycznie wygląda to super, ale tutaj jednak kluczowe znaczenie ma po prostu systematyczność.

Rzeczywiście warto pamiętać, że kluczem do osiągniecia zadowalających rezultatów jest regularna pielęgnacja. Kosmetyki trzeba stosować każdego dnia, a zabiegi gabinetowe mogą stanowić doskonałe uzupełnienie takiej domowej terapii.

Odnośnik do komentarza
Gość Dominika

Moja twarz wyglądała na bardzo zniszczoną , skóra bardzo naciągnięta i poszarzała. Znajoma namówiła mnie abym zrobiła laserowe odmłodzenie skóry. Zapisałam się na taki zabieg do Magnopere ul. Grzegórzecka 67d/ 102 Kraków i bardzo jestem zadowolona z efektów, skóra jest odmłodzona , ma jednolity kolor i czuje się na dużo młodszą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...