Skocz do zawartości
Forum

Ścięcie włosów na bardzo krótko


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu borykam się z dylematem czy ściąć włosy zupełnie krótko. Obecnie mam długie włosy, równo ścięte. Zawsze noszę je spięte w warkocz, kitek bądź kok. Praktycznie nie noszę rozpuszczonych włosów, ponieważ ich ułożenie zajmuje mi bardzo dużo czasu (są grube i puszyste), a po za tym po prostu mi przeszkadzają. Moim głównym bodźcem do ścięcia jest fakt, że uprawiam sport i po prostu mi one przeszkadzają, nawet w upięciu (kitek i kok spada, mimo że używam 5 gumek, warkocz się psuje podczas intensywnych ćwiczeń). Zastanawiam się jednak czy nie będę żałować.. Bo jestem świadoma jak długo będą takie włosy odrastać. Jeśli jednak zdecyduję się na ścięcie to wybiorę następującą fryzurę: Tekst linka
Czy fakt, że krótkie włosy będą dla mnie po prostu bardziej komfortowe jest zbyt słabym argumentem na tak radykalną zmianę? Jestem oczywiście świadoma, że też będzie je trzeba ułożyć, ale nie będę już musiała przejmować się faktem, że co chwilę mam jakieś tabuny włosów na szyi bądź na twarzy...

Odnośnik do komentarza

powiem Ci że ciężko coś dobrać nie widząc Twojego kształtu twarzy. Ale i tak Cię podziwiam ja bym na taką zmianę się nie odważyła. Może spróbuj ścianać po trochu, wtedy zobaczysz jak Ci w krótszych włosach jest

Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true

Odnośnik do komentarza
Gość ZielonaHerbata

ja raz tak zrobiłam i płakałam, bardzo załowałam , pamietaj ze krotkie włosy czesto ciezko ulozyc zwlaszcza na poczatku, robia sie gniazda i nie do kazdego ksztaltu twarzy pasują, musisz przemyslec te decyzje

Odnośnik do komentarza

No własnie wszyscy mi odradzają.. :P może jednak przemyśle to bardziej.. Szczerze mówiąc nie umiem określić swojego kształtu twarzy. Patrząc z przodu jest raczej owalna, a z profilu widać mocno zarysowane kości policzkowe. Chyba jednak na razie zrezygnuje. Mam 16 lat, jeszcze będzie czas na ścięcie włosów : ) A ścinać po trochu na pewno nie będę, bo gdy miałam krótsze włosy, trochę przed ramie to ich ułożenie było koszmarem..

Odnośnik do komentarza

Gram w siatkówkę i ćwiczę w domu na siłowni. Chciałam zacząć biegać, gdy stopnieje śnieg. Wiem, że większość dziewczyn ma po prostu spięte włosy i to im w zupełności wystarcza, ale mam grube włosy dlatego kitek ciągle mi spada, zwłaszcza podczas skakania. Próbowałam też opasek na włosy wokoło głowy, żeby wychodzące kosmyki mi nie przeszkadzały, ale niestety opaska, nawet podpięta spinkami osuwa się i w efekcie nic nie daje..

Odnośnik do komentarza

Ścięcie włosów na tak krótko zawsze będzie obarczone małym szokiem. Będziemy wyglądać całkiem inaczej, Jeśli włosy są proste to taki efekt osiągniemy bez problemu. Podczas ćwiczeń można nakładać gumową opaskę by nam włosy nie przyklejały się do czoła. Trzeba takie strzyżenie przemyśleć i jeśli tylko kształt twarzy, figura pozwala to najpierw radzę zrobić cięcie do ucha a jak się już oswoimy to krócej.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Chyba nigdy nie zdecydowałabym się na aż takie ścięcie włosów. Mam długie jasne włosy i jest to dla mnie cały mój świat. Dlatego też dbam o nie jak tylko potrafię. Ran nawet zrobiłam sobie laminowanie włosów w salonie the Place w Warszawie i dzięki temu były jeszcze bardziej lśniące.

Odnośnik do komentarza
Gość Śmieszkaaaaaa

Skonsultuj swój wybór z na prawdę dobrym fryzjerem. Podpowie ci jaka fryzura będzie odpowiednia, a włosy możesz oddać na przykład na fundację RackAndRoll, która z otrzymanych włosów robi peruki dla swoich podopiecznych. Szczytny cel, a skoro ci przeszkadzają w sporcie to przy okazji zrobisz dobry uczynek :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...