Skocz do zawartości
Forum

Krem i maść z retinolem


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie,a mianowicie czy w wieku 24 lat mogę stosować pod oczy krem z retinolem i witaminą C?
Czytałam,że zwiększa gęstość i grubość skóry,czy to prawda?
Czy maść o takim składzie ma to samo zastosowanie?

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza

Retinol jest substancją o udokumentowanych własnościach przeciwzmarszczkowych. To prawda, że substancja ta ma wpływ na gęstość i grubość skóry.

Kosmetyki zawierające retinol wskazane są w przypadku, gdy zależy nam na wygładzeniu zmarszczek. Jeżeli mimika Twojej twarzy jest "bogata" i w wieku 24 lat widać u Ciebie zmarszczki mimiczne - nie widzę przeciwwskazań do tego, abyś stosowała taki preparat.

Jaka jest różnica pomiędzy maścią, a kremem? Maść zawiera w składzie dużą ilość tłustych emolientów (substancji tłuszczowych). Nie nadaje się do stosowania pod oczy ze względu na ciężką konsystencję, która obciążałaby delikatną skórę pod oczami. Co więcej, maści tworzą na skórze niewidoczną barierę co nie jest wskazane przy codziennym stosowaniu. Na co dzień zdecydowanie lepiej sprawdzają się kremy.

Pamiętajmy o tym, że kosmetyki dobieramy raczej do kondycji skóry - nie koniecznie do wieku osoby. Producenci kosmetyków oznaczają swoje produkty jako 30+, 40+, 50+, itd - są to jednak umowne wskaźniki i nie oznacza to, że np. osoba w wieku 24 lat nie powinna stosować kremu polecanego po trzydziestce ;-).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...