Skocz do zawartości
Forum

Szara i sucha cera u nastolatki


Gość inapens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aktualnie mam 16 lat i chodzę go gimnazjum i jestem w stanie zrozumieć, że w wieku dojrzewania pojawiają się różne problemy z cerą. Staram się jak najlepiej dbać o skórę twarzy. Stosuję krem nawilżający i krem pod oczy (mam dość cienką skórę pod oczami i trochę to pomaga na moje "sińce"). Rano, po umyciu twarzy (toniki, peelingi też) i nawilżeniu jej skóra wydaję się być w dobrym stanie. Niestety, zawsze po paru godzinach w szkole czuję się nieprzyjemnie. Mam wrażenie, że cera staje się nieświeża (nie mam pojęcia jak to nazwać), napięta, sucha. Wracam do domu i co widzę w lustrze? Szarą cerę. Nie stosuję żadnych podkładów, kremów matujących, jedynie korektor na cienie pod oczami i na jakieś wypryski. Sporadycznie puder na nos. Naprawdę nie wiem co robić. Moje koleżanki są wszystkie zarumienione i wyglądają zdrowo, a ja taka blada, szara i niezdrowa.
Nie wiem czy się przyda, ale śpię po 7-8 godzin.

Odnośnik do komentarza

Być może kosmetyk, który stosujesz jest zbyt słaby, aby zapewnić skórze komfort. Dobrze by było, abyś wybierała kosmetyki o "treściwej" konsystencji, gdyż uzupełniają one niedobory lipidów przy cerze suchej. Unikaj kosmetyków o lekkiej konsystencji, które ograniczają się jedynie do nawilżania skóry. Może warto zastanowić się nad kosmetykiem o właściwościach "rozświetlających". Kosmetyki tego typu zawierają w składzie substancje, które optycznie poprawiają koloryt skóry.

Odnośnik do komentarza

Najlepszym kosmetykiem jest krem do twarzy firmy,,Ziaja Calma" nawilżający, takie niebieskie pudełko, on jest bardzo dobry, a jak wchłonie to trzeba twarz posmarować kremem matującym, obojętnie jakiej firmy, tylko nigdy nie myj twarzy wodą z mydłem, tak się nie robi, jak już to mydło tylko szare,,biały jeleń", A kremy się wklepuje w cerę a nie rozciera po twarzy. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

~problematyk_22
Od dłuższego czasu mam problemy z suchą cerą. Po każdym myciu twarzy zwykłą wodą (i tylko wodą) moja twarz robi się sucha. Jestem studentem, sporo czasu spędzam przed komputerem. Jak temu zapobiegać?
Może polecicie jakieś kosmetyki.

Dobrze by było, abyś do mycia skóry wodą dodał również jakiś kremowy żel oczyszczający. Tego typu preparaty zawierają w składzie substancje "renatłuszczające", które odbudowują ubytki lipidów powstające w wyniku mycia skóry wodą.

Do codziennej pielęgnacji powinieneś wybierać kosmetyki nawilżająco-regenerujące. Dobrze by było, aby zawierały one w składzie witamina C, która usuwa oznaki zmęczenia z powierzchni skóry ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...