Skocz do zawartości
Forum

Atopowe zapalenie skóry i skaza białkowa


Gość asiejowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asiejowa

Witam, kilka lat temu dowiedziałam się o tym,że mam AZS oraz skazę białkową (nie jest bardzo silna), z całym ciałem radzę sobie bez problemu, jednak ostatnio coś dziwnego dzieje się z moją twarzą. Przyznam,że spożywałam w ostatnim czasie zbyt dużo mleka, jednak 2 tygodnie temu odstawiłam je i zażywam OEPAROL wiesiołek w kapsułkach i codziennie smaruję się EMOLIUM krem barierowy a suche miejsca z mojej twarzy nie znikają. Są to głównie policzki, nos i broda. Proszę o polecenie jakiegoś preparatu, który pomoże przyspieszyć gojenie się tych miejsc oraz jakiś podkład do twarzy, który nie będzie ich aż tak bardzo uwypuklał. A może powinnam wybrać się do dermatologa? Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza

W tym przypadku konieczna jest wizyta u dermatologa. W szczególności, że Twoja skóra jest wyjątkowo wrażliwa, bowiem masz problemy z AZS oraz skazą białkową. Przy atopowym zapaleniu skóry bardzo istotna jest odpowiednia pielęgnacja, która złagodzi dolegliwości, takie jak nadmierna suchość oraz swędzenie. Niekiedy konieczne jest podjęcie leczenia. Kosmetyki marki Emolium są jak najbardziej wskazane.

Przy skazie białkowej istotna jest odpowiednia dieta. Jeżeli zależy Ci na tym, aby w dużym stopniu zredukować objawy tej przypadłości - dobrze by było, abyś poradziła się lekarza jakiej diety przestrzegać. Na pewno nie zaleca się spożywania produktów mlecznych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli mogę coś polecić na nawilżanie twarzy przy azs, to jest to pianka do mycia twarzy Decubal + do tego krem do twarzy tej samej firmy. Sama je stosuję od paru ładnych tygodni nareszcie widzę poprawę :) długo szukałam skutecznych środków no i znalazłam
pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Farmaceutka poleciła mi w aptece krem rewitalizujący i żel kojący Decubal. Moja skóra polubiła ten zestaw. podrażnienia, pieczenie i swędzenie zniknęło. Cena dermokosmetyków Decubal jest bardzo przestępna, także warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Gość daria111

Można to wyleczyć, moja koleżanka wyleczyła. Co prawda trwało to kilka lat, ale już od roku nie ma problemu z azs ;)
A tak na marginesie to te kosmetyki decubal są dobre nie tylko na azs, ale ogólnie na nawilżanie skóry, sama stosuję :p

Odnośnik do komentarza

~paulina108
czy można kiedykolwiek wyleczyć sie z atopowego zapalenia skóry?>*

AZS zaliczamy do grupy chorób przewlekłych, których nie da się w 100% wyleczyć. Terapia polega na łagodzeniu objawów. Często zdarza się, że na skutek odpowiedniej pielęgnacji objawy te ustępują. Niestety często jest tak, że po jakimś czasie na skutek drażniącego alergena wszystko powtarza się od nowa.

Odnośnik do komentarza

~evelle
na co zwrócić uwagę przy wyborze, żelu do skóry z azs? jaki nie wybiorę to zawsze mnie podrażnia

Przede wszystkim na to, aby nie zawierał on w składzie potencjalnych alergenów, czyli kompozycji zapachowych oraz barwników. Poza tym, warto zwrócić uwagę na to, aby żel nie zawierał składnika myjącego Sodium Laureth Sulfate, gdyż działa on drażniąco i wysuszająco na skórę. Ostatecznie dopuszczalne są kosmetyki myjące, które zawierają jego niewielką ilość.

Odnośnik do komentarza

seria Atoperal Baby - co prawda to produkty docelowo przeznaczone dla dzieci, ale z dojrzałą skórą też całkiem przyzwoicie sobie radzą. przynajmniej u mnie się sprawdziły. mam atopowe zapalenie skóry i moje dziecko też z tym walczy. oboje stosujemy kosmetyki z tej serii i jesteśmy zadowoleni. są stosunkowo tanie

Odnośnik do komentarza
Gość krystyna_80

W odpowiedzi na post ulka_87 - Atoperal ma też serię przeznaczoną dla dorosłych, również dla alergicznej i atopowej skóry. Skoro seria dziecięca Ci odpowiada, to ta dla cery dojrzałej tym bardziej powinna się sprawdzić :). Polecam z własnego doświadczenia!

Odnośnik do komentarza
Gość ola_bracka

też polecam tą serię. atoperal rzeczywiście mi pomógł. moja skóra się tak nie czerwieni i nie przesusza. nie mogłam dobrać niczego, co dobrze komponuje się podkładem do twarzy (większość specyfików mi się "rozpływała" po całej twarzy). z tym kremem jest inaczej, za to duży plus

Odnośnik do komentarza

Moja przygoda z AZS zaczęła się już w 2 miesiącu życia córeczki, ogromny świąd, czerwone zmiany, rany. Teraz nasze życie zaczęło wracać do normalności a to dzięki właśnie Atoperal Baby które to kosmetyki wskazała nam Pani doktor. Skóra niema zaczerwienień, mniej córcia się drapie i jest przez to o wiele weselszym dzieckiem. Polecam spróbować :-)

Odnośnik do komentarza
Gość Melanka8

Na mnie atoperal działa świetnie! Myślałam, że mam wysoką granicę bólu i chyba w sumie mam, ale jeśli swędzi mnie skóra, to już mozna zwariować. Nie dzieje się to często, tylko zwykle latem, kiedy sporo chodzę na basen, a potem słońce dodatkowo wysusza moją skórę. ale atoperal przynosi mi ulgę i to bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza

odkryłam atoperal, kiedy mój synek miał alergiczne objawy na skórze które mu doskwirały i musiałam mu jakość ulżyć. okazało się, że alergia minęła u niego wraz z wiekiem i teraz już jej nie ma, ale atoperal, nadal mamy w domu.

Odnośnik do komentarza

Przy AZS jest też bardzo ważne to, jakich kosmetyków sie używa. Moja córka kapie się w krochmalu atoperal i po kąpieli smaruję ją emulsją do ciała z tej firmy. Kiedy ma objawy, to atoperal je łagodzi, a kiedy nie ma objawów, to i tak stosujemy tych produktów profilaktycznie.

Odnośnik do komentarza
Gość Wiktoria321
W dniu 19.06.2015 o 16:06, Gość Baśka77 napisał:

Ten Atoperal rzeczywiście jest taki dobry????

Mi się sprawdziła seria Atopis. Od razu kupiłam cały zestaw kosmetyków, żeby mieć pewność, że dbam o całość - buzia, ciało, włosy, itp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...