Skocz do zawartości
Forum

Pęknięte naczynko na twarzy


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Problem rozszerzonych naczyń krwionośnych znam na wylot :-) Mam cerę naczyniową, więc sama wiesz, co mam na myśli. Jakiś czas temu, nie pamiętam dokładnie kiedy, zdecydowałam się na zabiegi laserem IPL SOLARI. Zabieg wykonywałam w DS Instytut. Miałam wykonanych 5 zabiegów. Nic nie bolało, trochę popiekło, ale niezbyt mocno. Efekty widzę w lustrze co rano :-) Jestem bardzo zadowolona z efektów, więc polecam to miejsce.
Zachęcam Cię do wizyty u dermatologa. Nie do końca wiem, czy Twój problem ma jednorazowy charakter, czy tak jak ja, masz skórę naczyniową. W każdym razie zajrzyj do dermatologa. Pęknięte naczynko to jeszcze nie tragedia ;-) da się naprawić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Rozszerzone naczynka krwionośne można zredukować za pomocą lasera. W zależności od wielkości oraz głębokości naczynka możliwa jest jego redukcja po 1-3 zabiegów. Oczywiście istnieje ryzyko, że w późniejszym czasie w obrębie skóry pojawią się inne rozszerzone naczynka - dlatego po zabiegu laserowym konieczna jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Zaleca się stosowanie kosmetyków zawierających szereg substancji wzmacniających naczynia, np. arnika, ruszczyk, witamina C oraz flawonoidy. Należy również unikać spożywania gorących oraz pikantnych potraw, naprzemiennego działania na skórę zimna, gorąca (np. sauna) oraz wystawiania skóry na działanie promieniowania UV (ekspozycje słoneczne, solarium).

Odnośnik do komentarza

StormTheSorrow
Nie mam cery naczyniowej,tylko 1 naczynko jedno nosie,niestety jest bardzo duże,próbowałam rożne kremy,serum na naczynka,chciałabym się pozbyć całkowicie.Dziękuje,przydatne informacje.

Kosmetyki, takie jak krem oraz serum, będą jedynie wzmacniać naczynia i zapobiegać ich trwałemu rozszerzeniu. Niestety nie ma możliwości, aby zredukowały widoczne, rozszerzone naczynie. Tak jak wcześniej wspomniałam, za pomocą lasera można całkowicie zredukować to naczynko :).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...