Skocz do zawartości
Forum

Leczenie śladów po trądziku


Gość motomaniak666

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że nie. Najlepiej zapytać specjalistę. Ja usuwałam blizny w DermaMed laserowo i przed zabiegiem udzielili mi bardzo szczegółowych informacji i cierpliwie odpowiadali na nurtujące pytania (a było ich naprawdę sporo). Trzeba dopytać o wszystko i o wszystkim poinformować lekarza, żeby nie zrobić sobie nieświadomie krzywdy.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego czy po zabiegu rana całkowicie się zagoiła oraz czy stosowane są antybiotyki bądź też inne leki. Antybiotykoterapia oraz stosowanie innych preparatów światłouczulających - stanowi przeciwwskazanie do wykonania poszczególnych zabiegów. Muszę Ci jednak zadać pytanie czy miałeś na myśli jakiś konkretny zabieg? Wskazania oraz przeciwwskazania do poszczególnych zabiegów mogą się różnić - dlatego istotne jest to w jaki sposób chciałbyś zredukować zmiany potrądzikowe. Metod jest naprawdę wiele, tj. mikrodermabrazja, peelingi chemiczne, laseroterapia.

Odnośnik do komentarza
Gość motomaniak666

No ja raczej myślałem o jakimś laserze, albo ewentualnie jakiś peeling, bo chodzi o to, że te moje ślady nie są duże pod względem ilości ale mam dwie takie zmiany na prawym policzku przez, które nie czuje się komfortowo, są to dwie zmiany nie większe niż 2-3 mm, i trzy dużo mniejsze zmiany na lewym policzku(około 1 mm) ale koło siebie, wcześniej miałem mikrodermabrazję i peelingi z kwasami w zakładzie kosmetycznym troszke pomogły ale ja chce jeszcze skuteczniejszego efektu dlatego myśle, że miejscowo laser był by skuteczniejszy, a od zabiegu minęło ponad 30 dni.

Odnośnik do komentarza

Laseroterapia to bardzo skuteczna metoda umożliwiająca redukcję różnorodnych zmian skórnych - w tym zmian potrądzikowych. Już po kilku zabiegach efekt powinien być zadowalający.

Zabieg usunięcia torbieli włosowej nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegów laserowych. W szczególności jeżeli był on wykonany 30 dni temu, a laseroterapii ma być poddana zupełnie inna, zdrowa okolica skóry (w tym wypadku w obrębie twarzy). Istotne jest to, aby przed zabiegiem nie przyjmować leków wpływających na krzepliwość krwi (np. Aspiryna) oraz nie stosować ziół światłouczulających, retinoidów, a także antybiotyków. Istnieją również inne przeciwwskazania, takie jak: cukrzyca, choroby nowotworowe, bielactwo, łuszczyca, egzema, padaczka oraz opalona skóra.

Odnośnik do komentarza

~motomaniak666
Ok dziękuje za informacje :) A czy przy laseroterapii można prowadzić miejscowo czy trzeba całą twarz?? :)

Tak naprawdę to lekarz decyduje jaki obszar zostanie poddany zabiegowi. Działaniu lasera w tym przypadku poddawane są partie skóry, które tego wymagają - czyli zabieg wykonuje się tam, gdzie występują blizny potrądzikowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...