Skocz do zawartości
Forum

Uczucie spierzchniętych i suchych ust


Gość Trick

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Od kilku dni mam dosć dziwny problem. Mam uczucie jakby moje usta były bardzo suchę, spierzchnięte. Tak jakbym zdzierała tą skórkę. Skórki oczywiście nie zdzieram, smaruje je balsamami ( Neutrogena i nivea) i nadal mam takie uczucie. Jest to strasznie denerwujące. Usta wygladają normanie, nie są ani zaczerwienione ani nic. Co robić

Odnośnik do komentarza

W okresie zimy wiele osób ma problem z objawami, które opisujesz. W tym czasie nawet częste stosowanie pomadek nie redukuje nadmiernej suchości ust. Pomimo systematycznej pielęgnacji usta mogą być spierzchnięte czy też podrażnione, a my odczuwamy związany z tym dyskomfort.

Ważne jest to, aby usta nie tylko natłuszczać, ale również nawilżać. Przed wyjściem na mróz stosuj tłuste balsamy do ust i pomadki. Jednak w warunkach domowych używaj preparaty nawilżające usta, które mają lekką konsystencję. Polecam również wykonywanie maski na usta. Wystarczy, że nałożysz na powierzchnię ust zwykły miód i odczekasz około 15 minut.

Wskazane jest również wykonywanie peelingu ust (1 x na tydzień). Możesz to zrobić za pomocą szczoteczki do zębów lub za pomocą specjalnych peelingów dostępnych w niektórych drogeriach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...