Skocz do zawartości
Forum

Na co zwracać uwagę przy zakupie kremu?


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zakupiłam krem, który w 90% miał składać się z produktów ekologicznych. Jestem jednak z niego niezadowolona, gdyż ma strasznie ciężką konsystencję, nie daje uczucia "uspokojenia" skóry ani nawilżenia, dodatkowo pachnie strasznie mocno i "chemicznie". Chciałabym uniknąć na przyszłość niezadowolenia z zakupu kremu, dlatego chciałam się zapytać czego powinnam szukać w składzie dobrego kremu na dzień i jakich składników unikać- zwłaszcza tych które powodują zatykanie porów . Mam jasną cerę, troche widoczne piegi, pojedyncze przebarwiania, raczej nie mam rozszerzonych porów, ale pojawiają sie małe zaskórniki i sporadycznie coś "zapalnego" dlatego dermatolog przepisał mi maść z retinoidami którą obecnie stosuję na noc.

Odnośnik do komentarza

Hej proponuję Ci zaglądnąć na wizaż.pl i wpisac w wyszukiwarke np. krem na coś tam lub no sama wiesz coś z tym związanego, albo poprostu sobie wejśc w jakiś wątek. Tak jest multum porad, nazw kosmetyków różnych, analizacja składów itp, tam się wszytskiego dowiesz o naturalnych kosmetykach,a le też i o innych rzeczach, bo tak to ja też sie nie znam i zazwyczaj tam sięgam po poradę :P

Odnośnik do komentarza

Substancje popularnie stosowane w kosmetykach, które mogą sprzyjać czopowaniu ujść mieszków włosowych (zatykaniu porów) to między innymi:
Caprylic/Capric Trygliceryde, Isopropyl Mirystate, Glyceryl Mirystate, Myristyl Mirystate oraz Apricot (Kernel) Oil.

Wykaz składników zastosowanych w danym kosmetyku znajduje się z reguły na opakowaniu (rozpiska wg INCI). Na tej podstawie można stwierdzić czy substancje zastosowane w danym kosmetyku mogą powodować zatykanie porów.

Odnośnik do komentarza

~PSYCHOPATA
Ja też polecam Wizaż.pl
Ważne by było bez parabenów,jak najwięcej ekologii,jak najmniej zapychaczy i konserwantów.

Parabeny to konserwanty posiadające szerokie spektrum działania. Co więcej, są to konserwanty najlepiej przebadane pod kątem toksyczności i kancerogenności i są one bezpieczne dla naszego zdrowia. Z tego względu nie należy unikać kosmetyków zawierających parabeny. Kosmetyki "paraben free" nie zawierają tej grupy substancji konserwujących, ale zawierają inne, mniej przebadane konserwanty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...