Skocz do zawartości
Forum

Czerwone plamy na twarzy po czosnku


Gość Kinga52

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałam ostatnio w internecie domowych sposobów na pozbycie się pryszczy. Na jakiejś stronie o urodzie znalazłam sposób z czosnkiem. W przepisie autor napisał, aby rozgnieść czosnek i nałożyć na 15 minut na twarz, jednak ja z powodu pieczenia wytrzymałam zaledwie 3,5 minuty. Mimo to dzisiejszego dnia twarz miałam pokrytą czerwonymi plamami. Moja twarz wygląda potwornie, dlatego nie zamierzam wychodzić z domu dopóki się tego nie pozbędę.
Błagam, macie dla mnie jakieś porady w jaki sposób się pozbyć tych plam? Posmarowałam się przed chwilą kremem nawilżającym nivea, czy to w jakimś stopniu może mi pomóc?
Z góry dziękuję z jakiekolwiek odpowiedzi związane z tematem.

Odnośnik do komentarza

To tak:
Maseczka z czosnku to jakaś pomyłka, czosnek jest zbyt silny i może powodowac takie poraznienia czy wręcz poparzenia
Co możesz zrobić?
1. Pic wapno
2. Posmarować te plamy maścią witaminową
3. Krem nivea pewnie nie zaszkodzi
4. mozesz iśc do apteki i poprosić o coś na podrażnioną skórę, jakiś preparat łagodzący podrażenina

Odnośnik do komentarza
Gość 2plamkipoczosnku

Witam pani Joanno chcialbym sie pani spytac do ilu moga sie utrzymywac te zaczerwienienia? kupilem juz masc Alantan i smaruje sie nia pare razy dziennie. Wyglada to bardzo brzydko poniewaz mialem 2 krosty ktore posmarowalem rozgnieconym czosnkiem(papka) i chialbym sie tego jak najszybciej pozbyc, wiem ze glupio zrobilem bo przed zastosowaniem tej metody nie przejzalem w interenecie o skutach ubocznych jakich moge dostac. Dodam ze czulem ze skora piecze po nalozeniu ale ze jestem facetem to nie zwracalem na to jakos specialnie uwagi.

Ps. przepraszam ze odkopuje tak stary temat z przed roku ale bylbym bardzo wdzieczny gdyby mi pani pomogla

Odnośnik do komentarza

~2plamkipoczosnku
Witam pani Joanno chcialbym sie pani spytac do ilu moga sie utrzymywac te zaczerwienienia? kupilem juz masc Alantan i smaruje sie nia pare razy dziennie. Wyglada to bardzo brzydko poniewaz mialem 2 krosty ktore posmarowalem rozgnieconym czosnkiem(papka) i chialbym sie tego jak najszybciej pozbyc, wiem ze glupio zrobilem bo przed zastosowaniem tej metody nie przejzalem w interenecie o skutach ubocznych jakich moge dostac. Dodam ze czulem ze skora piecze po nalozeniu ale ze jestem facetem to nie zwracalem na to jakos specialnie uwagi.

Ps. przepraszam ze odkopuje tak stary temat z przed roku ale bylbym bardzo wdzieczny gdyby mi pani pomogla

Tak naprawdę do kwestia indywidualna. U niektórych osób takie podrażnienie schodzi w ciągu kilku dni. Niekiedy jednak utrzymuje się ono dłużej niż tydzień. Proszę stosować maść łagodzącą do momentu, aż podrażnienie nie ustąpi. Jeśli będzie się ono utrzymywało do dwóch tygodni to proponuję się udać do lekarza pierwszego kontaktu.

Odnośnik do komentarza

Mam jedno stwierdzenie, nie mówię ze ten sposób działa na 100% sam go niedawno odkopałem w necie i u mnie ma np rewelacyjne skutki używam czosnku zmieszanego z miodem w dowolnych proporcjach i kropla wody (mud tylko po to by czosnek się kleił do skóry ) ale i tak chodzi tu o płyn z czosnku a raczej sok :D i trzymam na 20 min po 3 dniach trądziku niema prawie wg :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...