Skocz do zawartości
Forum

Brudzenie kołnierza kurtki i szalika pudrem


Gość Daria to ja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daria to ja

Cześć Kochani
pytanie kieruje bardziej do dziewczyn gdyz myślę, że panowie z tym problemu nie mają. Otóż co roku w zimie, Daria ma wypaciany kołnierz kurtki i szalik pudrem.
1. Jak nie paciać pudrem? Nie malowanie się nie wchodzi w grę (jestem brzydka) :D
2. jak to cholerstwo spierać? Płynem do zmywania? :D

Odnośnik do komentarza

Niestety nie ma takiej możliwości, aby kosmetyk kolorowy nałożony na twarz nie brudził odzieży - w szczególności, gdy tkanina styka się ze skórą twarzy (jak to ma miejsce w okresie zimy). Są specjalne podkłady i pudry długotrwałe, które mniej brudzą tkaniny - ale ślad zawsze pozostanie.

Usuwanie z tkanin ubrudzeń pochodzących z podkładu i pudru nie jest takie proste. Przed wrzuceniem odzieży do pralki trzeba "zaprać" miejsce, w którym występuje plama. W przeciwnym razie tylko utrwalimy zabrudzenie.

W przypadku jasnych tkanin (w szczególności białych) usuniecie plam z podkładu nie jest całkowicie możliwe ;(...zawsze pozostanie jakiś ślad.

Odnośnik do komentarza

Ja kiedys tez mialam z tym ciagle problem. Teraz uzywam dermotanu. Moja kuzynka co leczyla bielactwo dostala ten dermotan najpierw w AFPV w Warszawie . To taka francusko -polska poradnia leczenia pigmentu . To jej ladnie wyrownalo cere nawet za nim sie wyleczyla. I jeszcze sie cos tam leczy ale ja zauwazylam ten Dermotan na jej buzi-wygladala tak ladnie ze sama sprobowalam. Teraz juz nie uzywam pudrow ani zadnych podkladow. Co by nie nalozyl na buzie to przeciez sie sciera. Biale kolnierzyki czy blekitny szalik to byla masakra. Mama ciagle sie na mnie darla ze na nic mi puder jezeli wygladam jak fleja. No i teraz spoko. To jest taki tonik , do tego odzywczy no i lekko koloryzuje skore . Wsiaka w skore wiec nie zostanie na futerku kolnierzyka. Teraz ja juz nie jestem taka glupia jak kiedys. Co nowe wydawalo sie ze trzeba miec. Teraz ja wole te sprawdzone , a wiadomo ze skora co ma problem z pigmentem jest najbardziej narazona wiec ich srodki nie dosc ze nie brudza to mam spokoj ze skore sobie marnuje. bacia mi mowi ze ma zmarszczki bo kiedys to takie pudry robili ze skora nie oddycha. No dobra. Bacia .tak ale co prawda to prawda. Pod taka tapeta co ja kladlam ERis i potem MAC to skora nie oddycha . A wiadomo ze o tej porze roku to wogole nie ma takiego tlenu dla calego organizmu . Warto juz teraz pomyslec ze jak bedzie wiosna by nie wygladac jak trup albo jak ofiara kosmetycznych sztuczek. Do tego z ciuchami nie mam problemu. Na Sylwestra posmarowalam sie tym tonikiem cala . Wygladalo i ladnie, naturalnie i najwazniejsze nic nie pobrudzilam. jak wsiaknal w skore to i pomalowalam sie. PO powrocie zmylam makijaz a ten Dermotan zostaje bo choc nie jest samoopalaczem ( przy skorze bielaczej nie wolno im uzywac samoopalaczy ) trzyma sie jak on. U mnie tak 3 do 4 dni na twarzy. Na dlonie nakladam sobie pendzelkiem codziennie po umyciu zebow zeby nie bylo widac kontrastow. Ja wole takie medyczne specyfiki niz handlowev

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...