Skocz do zawartości
Forum

Kosmetyki własnej produkcji


Gość Koleżanka koleżanki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Koleżanka koleżanki

Hej, przegladając rózne portale co raz cześciej trafiam na przepisy na kosmetyki robione w domu. Trochę się zdzwiłam, bo szczerze to wątpię czy one działają. Po za tym bałabym się, bo to takie testowanie na sobie tego co wyjdzie. Robicie własne kosmetyki np kremy do twarzy czy coś posobnego?

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem,ludziska robią sobie mydła,maseczki,toniki,kremy,płukanki,pasty cukrowe,perfumy ( z estrów się robi perfumy). Ja nie robię bo bym musiała zmienić dom na laboratorium małego chemika : D a jak gdzie jeszcze w powietrze wylecę :o

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza

A ja robię "kremy", wystarczy zmieszać olejki naturalne nawet dodać je do taniego kremu ze sklepu. Z czasem mam lepsze mieszanki. Używam olejku migdałowego, arganowego, z róży piżmowej, wit A+E z apteki, masła karita, unikam chemii. Nie mogę wydać na krem za dużo a w ten sposób oszczędzam. Wiem co jest w środku. Nie miałam nigdy uczulenia. Myślicie, ze sklepowe coś gwarantują? Ciekawe co myślicie o tym.

Odnośnik do komentarza

Przygotowując krem w warunkach domowych warto zadbać o sterylne warunki. Niestety taki produkt można w bardzo łatwy sposób zanieczyścić, a wiele spośród własnoręcznie robionych produktów nie ma konserwantów. Istotne jest również to, aby taki kosmetyk stosunkowo szybko zużyć. Warto również pamiętać o tym, aby bezwzględnie trzymać się danej receptury i unikać dodawania większych ilości konkretnego składnika, gdyż stosowanie niektórych substancji na skórę jest dozwolone jedynie w określonych stężeniach.

Odnośnik do komentarza

~Mała__Mi
no ja własnie zastanawiam się nad zrobienie pasty cukrowej własnej produkcji. :d

Wykonanie pasty cukrowej jest stosunkowo łatwe i nie wymaga specjalnych warunków. Co więcej, wykorzystujemy jedynie naturalne produkty. Przepis na zrobienie pasty cukrowej oraz opis całej procedury znajdziesz tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/depilacja-pasta-cukrowa

Odnośnik do komentarza

~elektra1
A ja robię "kremy", wystarczy zmieszać olejki naturalne nawet dodać je do taniego kremu ze sklepu. Z czasem mam lepsze mieszanki. Używam olejku migdałowego, arganowego, z róży piżmowej, wit A+E z apteki, masła karita, unikam chemii. Nie mogę wydać na krem za dużo a w ten sposób oszczędzam. Wiem co jest w środku. Nie miałam nigdy uczulenia. Myślicie, ze sklepowe coś gwarantują? Ciekawe co myślicie o tym.

Kosmetyki dostępne na rynku spowalniają procesy starzenia się skóry. Po 25 roku życia warto sięgać po produkty zawierające w składzie witaminę A lub jej pochodną - retinol. Właściwości przeciwzmarszczkowe tych dwóch substancji zostały udowodnione naukowo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...